Orădeni pe podium la Arad

ARAD – Un grup de tenismeni de la cluburile bihorene CS Voinţa, CS Frontiera şi CS Iris Ştei au participat la turneul naţional de categoria a III-a de la Arad, dotat cu Cupa „Tenis Profi & Imar Fischer”.

Ei s-au aflat printre protagoniştii competiţiei, reuşind mai multe clasări pe podium. Andreea Silaghi (CS Voinţa, antrenor Mucenic Chirilov) s-a impus la categoria 10 ani fete, învingând-o în finală pe larisa Rizea (Timişoara), scor 6-4, 6-4. La 14 ani fete, victoria i-a revenit, conform aşteptărilor, Irinei Bara (CS Iris Ştei), iar orădencele Röne Szatmári şi Simina Bodea (ambele CS Voinţa) s-au situat pe locul III. Perechea Ionuţ Urda (CS Voinţa), Dumitru Lele (CS Frontiera) s-a clasat pe primul loc la dublu 16 ani băieţi, învingând în finală cuplul Nicolae Doncea (Arad), Cătălin Murgu (CS Iris Ştei). Remarcabilă a fost şi evoluţia lui Dumitru Lele (CS Frontiera), care a disputat finala categoriei 14 ani băieţi, unde a fost învins de Rareş Andriuc (Alba Iulia).