Pe podium în Ungaria

BUDAPESTA – Tenismenii de la CS Voinţa au participat la turneul internaţional „Bokay Kert Cupa”, desfăşurat între 19-20 ianuarie, orădenii având evoluţii foarte apreciate.

Rone Szatmari a câştigat la categoria 14 ani, învingând-o în finală pe Szokola Anette, scor 6-4, 6-3. Ionuţ Urda s-a clasat pe locul II la categoria 14 ani, după 5-7, 4-6, în finala cu Agoston Jozsef. La senioare, Giulia Chirilov a fost a doua, fiind învinsă în finală cu scorul de 6-2, 3-6, 5-7 de Fortisch Rozsa. La 14 ani, Anita Bagosi a avut meci greu în faţa tenismenei Halosi Ingrid pentru a se situa pe poziţia a-V-a a categoriei. Sportivii au fost însoţiţi de antrenorul Ionuţ Hodişan.