Pe podium la Cupa Ardaf

Zalău – La baza sportivă Armătura s-au desfăşurat întrecerile turneului de tenis pentru copii şi juniori, dotat cu Cupa Ardaf. Tenisul orădean a fost reprezentat de sportivi de la CS Voinţa, CS Sănătatea şi CS Frontiera.

Simina Bodea şi Oana Manole, coechipiere la CS Voinţa, au disputat finala categoriei 12 ani fete, victoria revenindu-i Siminei, cu 7-5, 4-6, 6-4, după un meci deosebit de echilibrat.

Dumitru Lele (CS Frontiera) a ajuns în finala categoriei 14 ani băieţi, pe care a pierdut-o în faţa lui Vlad Pop (Armătura Zalău), scor 4-6, 2-6. Pe podiumul turneului de la Zalău au mai urcat Anda Manole (CS Voinţa) la 10 ani fete, Andrei Zau (CS Voinţa) şi Luca Cocoş (CS Frontiera) la 10 ani băieţi, Carla Deac (CS Voinţa) la 14 ani fete.

În turneul de consolare, Ruxandra Vandici (CS Frontiera) a învins-o în finală la 14 ani fete pe Andrada Opriş (Baia Mare), scor 6-3, 6-3, iar Rareş Mihuţ l-a învins în finală la 10 ani băieţi pe Dan Ţuţuraş (Satu Mare), scor 6-1, 6-0.