Pe podium la Cupa FRTS

BUCURESTI – Poligoanele Dinamo şi „Iosif Sârbu” din Capitală au găzduit concursul de tir sportiv dotat cu Cupa FR de Tir Sportiv. Componentele secţiei de tir a CS Universitar Oradea, pregătite de antrenorii Vasile Leţ şi Adriana Floruţa, au câştigat opt medalii medalii, după cum urmează:

Lorena Pop s-a situat pe locurile I la puşcă 3×20 focuri, cu 661,6 puncte, şi la puşcă 60 focuri aer comprimat, cu 484,8 puncte. Ea are meritul de a fi devansat o senioare consacrată, Gloria Creţu, deşi este încă la vârsta junioratului. Antonia Miclău (junioare I) a ocupat locurile secunde în aceleaşi probe, cu 658, respectiv 480,9 puncte. Szücs Csongor (junior I) a obţinut medalia de aur la 60 focuri aer comprimat, cu 668,3 puncte, nou record personal, respectiv medalia de argint la 60 focuri pistol liber, cu 614 puncte. George Şerfezi (junior II) s-a situat pe locurile III şi IV în aceleaşi probe, cu 645,3, respectiv 595 puncte. Daniel Petruţ a câştigat proba de pistol sport, cu 539 puncte.