Pe podium la Masters Ardeal

ARAD – Un grup de tenismeni de la CS Voinţa şi CS Frontiera au participat la turneul Masters Ardeal, organizat de CS UTA. Turneul a avut categoria a III-a şi a reunit la start peste 100 de participanţi din întreaga ţară.

Sportivii orădeni s-au remarcat la diferite categorii de vârstă, după cum urmează: la 12 ani fete, Zeina Farran (CS Voinţa) a învins-o în finală pe Maria Naicu (Olimpic Craiova) cu scorul de 2-6, 6-4, 7-6 (6).

Un alt succes orădean a fost consemnat la categoria 14 ani băieţi, unde Victor Bodiuţ (CS Frontiera) a câştigat finala în faţa lui Alexandru Marincaş (Constructorul Cluj-Napoca), scor 1-6, 7-6, 7-5. Finala categoriei de dublu 14 ani băieţi a revenit perechii Victor Bodiuţ (CS Frontiera), Darius Neică (Astra Arad), învingătoare în faţa cuplului Florin Băloiu (CS Frontiera), Şerban Babău (CS Profi Arad) cu scorul de 6-3, 6-1.

Florin Băloiu a disputat şi finala categoriei de simplu 12 ani băieţi, unde a fost învins de Rareş Andriuc (Constructorul Alba Iulia), scor 1-6, 1-6. Perechea Oana Manole (CS Voinţa), Andrada Hai (Arad) a ajuns în finala de la dublu 14 ani fete, iar perechea Andrada Opriş (CS Frontiera), Zeina Farran (CS Voinţa) s-a situat pe locul III la aceeaşi categorie. Tot pe locul III s-a clasat Rareş Mihuţ (CS Frontiera), la categoria 10 ani băieţi.