Podium pentru inotatorii CSM-ului timisorean

De C. Onaca
Înotătorii timişoreni de la CSM au avut un sfârşit de săptămână plin graţie participării la un puternic concurs internaţional desfăşurat în Serbia. Cu cele 8 locuri pe podium, clubul timişorean s-a clasat pe locul 9 din cele 15 grupări prezente la competiţie.

România a fost reprezentată la Campionatele Internaţionale ale Serbiei de înot masters de Clubul Sportiv Municipal din Timişoara. Evenimentul s-a desfăşurat în localitatea Sombor şi a adunat 80 de înotători de la 15 cluburi din Serbia, România, Ungaria, Bulgaria şi Austria.

Clubul bănăţean a fost reprezentat de Monica Irimie, care a cucerit două locuri doi la categoria 65 – 69 ani), Gheorghe Szuhanek a adunat un loc întâi, două locuri doi şi un loc trei la categoria 70 – 74 ani, şi Alexandru Kuhn, două locuri doi la categoria categoria 60 – 64 ani. Per total, CSM Timişoara s-a clasat pe locul 9 din 15 cluburi.