PRELIMINARIILE CM HANDBAL 2009

ORADEA – Rezultate înregistrate:

Grupa 1:
Ucraina – Estonia 29-27 (10-12)
Estonia – Ucraina 21-30 (9-15)
Estonia – Austria 26-32 (13-14)
Austria – Estonia 34-31 (17-14)
Clasament:
1. Ucraina 2 2 0 0 59 – 48 4
2. Astria 2 2 0 0 66 – 57 4
3. Estonia 4 0 0 4 105 – 125 0
Următoarele meciuri: Austria – Ucraina (16 ianuarie), Ucraina – Austria (20 ianuarie)

Grupa 2:
Olanda – Turcia 28-24 (14-11)
Turcia – Olanda 22-25 (12-13)
Turcia – Grecia 18-29 (9-10)
Grecia – Turcia 27-23 (17-14)
Clasament:
1. Grecia 2 2 0 0 56 – 41 4
2. Olanda 2 2 0 0 53 – 46 4
3. Turcia 4 0 0 4 87 – 109 0
Următoarele meciuri: Grecia – Olanda (16 ianuarie), Olanda – Grecia (20 ianuarie)

Grupa 3:
România – Cipru 36-23 (17-12)
Cipru – România 23-39 (12-19)
Cipru – Letonia 26-33 (12-14)
Meciul Letonia – Cipru se dispută astă-seară.
Clasament:
1. România 2 2 0 0 75 – 46 4
2. Letonia 2 2 0 0 69 – 45 4
3. Cipru 4 0 0 4 91 – 144 0
Următoarele meciuri: Letonia – România (16 ianuarie), România – Letonia (20 ianuarie)

Grupa 4:
Elveţia – Belgia 44-31 (19-13)
Belgia – Elveţia 28-36 (11-12)
Belgia – Italia 23-25 (9-11)
Italia – Belgia
Clasament:
1. Elveţia 2 2 0 0 80 – 59 4
2. Italia 1 1 0 0 25 – 23 2
3. Belgia 3 0 0 3 82 – 105 0
Următoarele meciuri: Italia – Elveţia (16 ianuarie), Elveţia – Italia (20 ianuarie)

Grupa 5:
Lituania – Finlanda 29-30 (13-17)
Finlanda – Lituania 32-33 (17-16)
Finlanda – Bosnia-Herţegovina 28-29 (13-14)
Bosnia-Herţegovina – Finlanda 31-28 (13-12)
Clasament:
1. Bosnia 2 2 0 0 60 – 56 4
2. Lituania 2 1 0 1 62 – 62 2
3. Finlanda 4 1 0 3 118 – 122 2
Următoarele meciuri: Bosnia-Herţegovina – Lituania (16 ianuarie), Lituania – Bosnia-Herţegovina (20 ianuarie)

Grupa 6:
Portugalia – Bulgaria 42-17 (22-6)
Bulgaria – Portugalia 31-43 (9-23)
Bulgaria – Macedonia 30-33 (15-14)
Macedonia – Bulgaria 41-24 (23-13)
Clasament:
1. Portugalia 2 2 0 0 85 – 48 4
2. Macedonia 2 2 0 0 74 – 54 4
3. Bulgaria 4 0 0 4 102 – 159 0
Următoarele meciuri: Macedonia – Portugalia (17 ianuarie), Portugalia – Macedonia (20 ianuarie)

Grupa 7:
Serbia – Insulele Feroe 47-24 (25-11)
Insulele Feroe – Serbia 28-33 (14-15)
Insulele Feroe – Israel 21-26 (8-15)
Israel – Insulele Feroe 31-21 (17-11)
Clasament:
1. Serbia 2 2 0 0 80 – 52 4
2. Israel 2 2 0 0 57 – 42 4
3. Ins. Feroe 4 0 0 4 94 – 137 0
Următoarele meciuri: Israel – Serbia (16 ianuarie), Serbia – Israel (20 ianuarie).

Gavril Nutiu



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !