Primele cinci etape, televizari

1Comentariu
Primele cinci etape, televizari
Departamentul de competitii al Ligii Profesioniste de fotbal a stabilit programul jocurilor televizate din etapele 1-5 ale campionatului Ligii I, editia 2006/2007:

ETAPA 1
TVR 1: FC National – Dinamo (duminica – 30 iulie 2006: ora 20,30)
TVR 2: Craiova – FC Vaslui (sâmbata – 29 iulie: ora 17,00)
Antena 1: Poli Timisoara – Steaua (sâmbata – 29 iulie: ora 21,00
Otelul Galati – CFR Cluj (duminica – 30 iulie: ora 17,00)
National TV: Ceahlaul – Gloria (vineri – 28 iulie: ora 20,00)
Sportul – FC Rapid (duminica – 30 iulie: ora 18,00)
Telesport: UTA – Farul (vineri – 28 iulie: ora 17,00)
Unirea Urziceni – Poli Iasi (sâmbata – 29 iulie: ora 17,00)
Jiul – FC Arges (duminica – 30 iulie: ora 18,00)

ETAPA 2
TVR 1: Dinamo – Sportul (duminica – 6 august: ora 20,30)
Antena 1: Steaua – Craiova (sâmbata 5 august: ora 21,00)
National TV: Farul Constanta – Otelul Galati (vineri – 4 august: ora 20,00)
TVR 2: FC Arges – Poli Timisoara (sâmbata – 5 august: ora 17,00)
Antena 1: Poli Iasi – Ceahlauls Piatra Neamt (duminica – 6 august: ora 17,00)
National TV: FC Rapid – Jiul Petrosani (sâmbata – 5 august: ora 18,00)
Telesport: Gloria Bistrita – FC National (vineri – 4 august: ora 18,00)
FC Vaslui – UTA (sâmbata – 5 august: ora 18,00)
CFR Cluj – Unirea Urziceni (duminica – 06 august: ora 18,00)

ETAPA 3
TVR 1: Poli Timisoara – FC Rapid (duminica – 13 august: ora 20,30)
Antena 1: FC National – Poli Iasi (sâmbata – 12 august: ora 21,00)
National TV: Craiova – FC Arges (sâmbata – 12 august: ora 20,00)
TVR 2: Ceahlaul – CFR Cluj (sâmbata – 12 august: ora 17,00)
Antena 1: UTA – Steaua (duminica – 13 august: ora 17,00)
National TV: Jiul Petrosani – Dinamo (duminica – 13 august: ora 18,00)
Telesport: Unirea Urziceni – Otelul Galati (vineri – 11 august: ora 18,00)
Sportul – Gloria Bistrita (sâmbata – 12 august: ora 18,00)
FC Vaslui – Farul (duminica – 13 august: ora 18,00)

ETAPA 4
TVR 1: Dinamo – Poli Timisoara (duminica – 20 august: ora 20.30)
Antena 1: FC Rapid – Craiova (sâmbata – 19 august: ora 21,00)
National TV: Steaua – FC Vaslui (sâmbata – 19 august: ora 19,00)
TVR 2: CFR Cluj – FC National (sâmbata – 19 august: ora 17,00)
Antena 1: FC Arges – UTA (duminica – 20 august: ora 17,00)
National TV: Farul – Unirea Urziceni (vineri – 18 august: ora 20,00)
Telesport: Gloria Bistrita – Jiul Petrosani (vineri – 18 august, ora 18,00)
Poli Iasi – Sportul (sâmbata – 19 august: ora 18,00)
Otelul Galati – Ceahlaul (duminica – 20 august: ota 18,00)

ETAPA 5
TVR 1: Craiova – Dinamo (duminica – 27 august: ora 20,30)
Antena 1: Steaua – Farul Constanta (sâmbata – 26 august: ora 21,00)
National TV: Poli Timisoara – Gloria Bistrita (vineri – 25 august: ora 20,00)
TVR 2: Sportul – CFR Cluj (sâmbata – 26 august: ora 17,00)
Antena 1: FC National – Otelul Galati (duminica – 27 august: ora 17,00)
National TV: UTA – FC Rapid (duminica – 27 august: ora 18,00)
Telesport: Ceahlaul – Unirea Urziceni (vineri – 25 august: ora 19,00)
FC Vaslui – FC Arges (sâmbata – 26 august: ora 18,00)
Jiul Petrosani – Poli Iasi (duminica – 27 august: ora 17,00)



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor