Program Liga 1 tur 2007/2008

5Comentarii
Tragerea la sorti a programului editiei 2007/2008 a Ligii 1 a avut loc astazi, la ora 12.00, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF). Prima etapa a noului sezon debuteaza pe 28 iulie, iar primele doua etape ale returului, ca si anul trecut, se vor juca in acest an pana pe 15 decembrie.

Iata lista derby-urilor:

Etapa 7: Steaua – Rapid
Etapa 9: CFR Cluj – Dinamo
Etapa 12: Rapid – CFR Cluj
Etapa 15: Dinamo – Rapid
Etapa 16: Steaua – Dinamo

Program etape tur 2007

Etapa 1 (28 iulie)
U Craiova – Farul
Steaua – Ceahlaul
Gloria Buzau – Dinamo
FC Vaslui – UTA
Gloria Bistrita – Unirea Urziceni
Dacia Mioveni – Rapid
U Cluj – Pandurii
Otelul – CFR Cluj
Poli Timisoara – Poli Iasi

Etapa a 2-a (4 august)
Farul – Steaua
Ceahlaul – Gloria Buzau
Dinamo – FC Vaslui
UTA – Dacia Mioveni
Unirea Urziceni – U Cluj
Rapid – Gloria Bistrita
Pandurii – Otelul
CFR Cluj – Poli Timisoara
Poli Iasi – U Craiova

Etapa a 3-a (11 august)
U Craiova – CFR Cluj
Steaua – Poli Iasi
Gloria Buzau – Farul
Gloria Bistrita – UTA
Dacia Mioveni – FC Vaslui
U Cluj – Rapid
Otelul – Unirea Urziceni
Poli Timisoara – Pandurii
Ceahlaul – Dinamo

Etapa a 4-a (18 august)
FC Vaslui – Gloria Bistrita
Farul – Ceahlaul
Dinamo – Dacia Mioveni
UTA – U Cluj
Unirea Urziceni – Poli Timisoara
Rapid – Otelul
Pandurii – U Craiova
CFR Cluj – Steaua
Poli Iasi – Gloria Buzau

Etapa a 5-a (25 august)
U Craiova – Unirea Urziceni
Steaua – Pandurii
Gloria Buzau – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Dacia Mioveni
U Cluj – FC Vaslui
Otelul – UTA
Poli Timisoara – Rapid
Farul – Dinamo
Ceahlaul – Poli Iasi

Etapa a 6-a (1 septembrie)
FC Vaslui – Otelul
Dacia Mioveni – U Cluj
Dinamo – Gloria Bistrita
UTA – Poli Timisoara
Unirea Urziceni – Steaua
Rapid – U Craiova
Pandurii – Gloria Buzau
CFR Cluj – Ceahlaul
Poli Iasi – Farul

Etapa a 7-a (15 septembrie)
U Craiova – UTA
Steaua – Rapid
Gloria Buzau – Unirea Urziceni
U Cluj – Gloria Bistrita
Otelul – Dacia Mioveni
Poli Timisoara – FC Vaslui
Farul – CFR Cluj
Ceahlaul – Pandurii
Poli Iasi – Dinamo

Etapa a 8-a (22 septembrie)
FC Vaslui – U Craiova
Gloria Bistrita – Otelul
Dacia Mioveni – Poli Timisoara
Dinamo – U Cluj
UTA – Steaua
Unirea Urziceni – Ceahlaul
Rapid – Gloria Buzau
Pandurii – Farul
CFR Cluj – Poli Iasi

Etapa a 9-a (29 septembrie)
U Craiova – Dacia Mioveni
Steaua – FC Vaslui
Gloria Buzau – UTA
Otelul – U Cluj
Poli Timisoara – Gloria Bistrita
Farul – Unirea Urziceni
Ceahlaul – Rapid
CFR Cluj – Dinamo
Poli Iasi – Pandurii

Etapa a 10-a (6 octombrie)
FC Vaslui – Gloria Buzau
Gloria Bistrita – U Craiova
Dacia Mioveni – Steaua
U Cluj – Poli Timisoara
Dinamo – Otelul
UTA – Ceahlaul
Unirea Urziceni – Poli Iasi
Rapid – Farul
Pandurii – CFR Cluj

Etapa a 11-a (20 octombrie)
U Craiova – U Cluj
Steaua – Gloria Bistrita
Gloria Buzau – Dacia Mioveni
Poli Timisoara – Otelul
Farul – UTA
Ceahlaul – FC Vaslui
Pandurii – Dinamo
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Poli Iasi – Rapid

Etapa a 12-a (27 octombrie)
FC Vaslui – Farul
Gloria Bistrita – Gloria Buzau
Dacia Mioveni – Ceahlaul
U Cluj – Steaua
Otelul – U Craiova
Dinamo – Poli Timisoara
UTA – Poli Iasi
Unirea Urziceni – Pandurii
Rapid – CFR Cluj

Etapa a 13-a (31 octombrie)
U Craiova – Poli Timisoara
Steaua – Otelul
Gloria Buzau – U Cluj
Farul – Dacia Mioveni
Ceahlaul – Gloria Bistrita
Unirea Urziceni – Dinamo
Pandurii – Rapid
CFR Cluj – UTA
Poli Iasi – FC Vaslui

Etapa a 14-a (3 noiembrie)
U Craiova – Dinamo
FC Vaslui – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Farul
Dacia Mioveni – Poli Iasi
U Cluj – Ceahlaul
Otelul – Gloria Buzau
Poli Timisoara – Steaua
UTA – Pandurii
Rapid – Unirea Urziceni

Etapa a 15-a (10 noiembrie)
Steaua – U Craiova
Gloria Buzau – Poli Timisoara
Farul – U Cluj
Ceahlaul – Otelul
Dinamo – Rapid
Unirea Urziceni – UTA
Pandurii – FC Vaslui
CFR Cluj – Dacia Mioveni
Poli Iasi – Gloria Bistrita

Etapa a 16-a (24 noiembrie)
U Craiova – Gloria Buzau
Steaua – Dinamo
FC Vaslui – Unirea Urziceni
Gloria Bistrita – CFR Cluj
Dacia Mioveni – Pandurii
U Cluj – Poli Iasi
Otelul – Farul
Poli Timisoara – Ceahlaul
UTA – Rapid

Etapa a 17-a (1 decembrie)
Gloria Buzau – Steaua
Farul – Poli Timisoara
Ceahlaul – U Craiova
Dinamo – UTA
Unirea Urziceni – Dacia Mioveni
Rapid – FC Vaslui
Pandurii – Gloria Bistrita
CFR Cluj – U Cluj
Poli Iasi – Otelul



5Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor