Program Liga I de fotbal

Etapa I (1 august)   Internaţional Piteşti – Oţelul Galaţi Ceahlăul P. N. – Steaua Bucureşti CFR Cluj-Napoca – Unirea Urziceni Rapid Bucureşti – “Poli” Iaşi Unirea Alba Iulia – FC Braşov FC Timişoara – Gloria Bistriţa FC Ploieşti – Pandurii Tg. Jiu FC Vaslui – FC Argeş “U” Craiova – Dinamo Bucureşti   Etapa […]

Etapa I (1 august)


 


Internaţional Piteşti – Oţelul
Galaţi


Ceahlăul P. N. – Steaua Bucureşti


CFR Cluj-Napoca – Unirea Urziceni


Rapid Bucureşti – “Poli” Iaşi


Unirea Alba Iulia – FC Braşov


FC Timişoara – Gloria Bistriţa


FC Ploieşti – Pandurii Tg. Jiu


FC Vaslui – FC Argeş


“U” Craiova – Dinamo Bucureşti


 

Etapa a II-a (8 august)


 


Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra
Neamţ


Steaua Bucureşti – CFR Cluj-Napoca


Unirea Urziceni – Rapid Bucureşti


“Poli” Iaşi – FC Timişoara


FC Braşov – FC Ploieşti


Gloria Bistriţa – Unirea Alba Iulia


Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui


FC Argeş – “U” Craiova


Dinamo Bucureşti – Internaţional Piteşti


 

Etapa a III-a (15 august)


 


Internaţional Piteşti – FC Argeş


Ceahlăul P. N. – Dinamo Bucureşti


CFR Cluj-Napoca – Oţelul Galaţi


Unirea Alba Iulia – “Poli” Iaşi


FC Timişoara – Rapid Bucureşti


FC Ploieşti – Gloria Bistriţa


FC Vaslui – FC Braşov


“U” Craiova – Pandurii Tg. Jiu


Steaua Bucureşti – Unirea Urziceni


 

Etapa a IV-a (22 august)


 


Rapid BUcureşti – Unirea Alba Iulia


Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti


Unirea Urziceni – FC Timişoara


“Poli” Iaşi – FC Ploieşti


FC Braşov – “U” Craiova


Gloria Bistriţa – FC Vaslui


Pandurii Tg. Jiu – Internaţional Piteşti


FC Argeş – Ceahlăul Piatra Neamţ


Dinamo Bucureşti – CFR Cluj-Napoca


 

Etapa a V-a (29 august)


 


Internaţional Piteşti – FC Braşov


Ceahlăul P. N. – Pandurii Tg. Jiu


CFR Cluj-Napoca – FC Argeş


Unirea Alba Iulia – FC Timişoara


FC Ploieşti – Rapid Bucureşti


FC Vaslui – “Poli” Iaşi


“U” Craiova – Gloria Bistriţa


Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni


Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti


 

Etapa a VI-a (12 septembrie)


 


Rapid Bucureşti – FC Vaslui


FC Timişoara – FC Ploieşti


Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia


“Poli” Iaşi – “U” Craiova


FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ


Gloria Bistriţa – Internaţional Piteşti


Pandurii Tg. Jiu – CFR Cluj-Napoca


FC Argeş – Steaua Bucureşti


Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi


 

Etapa a VII-a (19 septembrie)


 


Internaţional Piteşti – “Poli” Iaşi


Ceahlăul P. N. – Gloria Bistriţa


CFR Cluj-Napoca – FC Braşov


FC Ploieşti – Unirea Alba Iulia


FC Vaslui – FC Timişoara


“U” Craiova – Rapid Bucureşti


Oţelul Galaţi – FC Argeş


Steaua Bucureşti – Pandurii Tg. Jiu


Dinamo Bucureşti – Unirea Urziceni


 

Etapa a VIII-a (26 septembrie)


 


Rapid Bucureşti – Internaţional Piteşti


Unirea Alba Iulia – FC Vaslui


FC Timişoara – “U” Craiova


Unirea Urziceni – FC Ploieşti


“Poli” Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ


FC Braşov – Steaua Bucureşti


Gloria Bistriţa – CFR Cluj-Napoca


Pandurii Tg. Jiu – Oţelul Galaţi


FC Argeş – Dinamo Bucureşti


 

Etapa a IX-a (3 octombrie)


 


Internaţional Piteşti – FC Timişoara


Ceahlăul P. N. – Rapid Bucureşti


CFR Cluj-Napoca – “Poli” Iaşi


FC Vaslui – FC Ploieşti


“U” Craiova – Unirea Alba Iulia


Oţelul Galaţi – FC Braşov


Steaua Bucureşti – Gloria Bistriţa


FC Argeş – Unirea Urziceni


Dinamo Bucureşti – Pandurii Tg. Jiu


 

Etapa a X-a (17 octombrie)


 


Rapid Bucureşti – CFR Cluj-Napoca


Unirea Alba Iulia – Internaţional Piteşti


FC Timişoara – Ceahlăul Piatra Neamţ


FC Ploieşti – “U” Craiova


Unirea Urziceni – FC Vaslui


“Poli” Iaşi – Steaua Bucureşti


FC Braşov – Dinamo Bucureşti


Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi


Pandurii Tg. Jiu – FC Argeş


 

Etapa a XI-a (24 octombrie)


 


Internaţional Piteşti – FC Ploieşti


Ceahlăul P. N. – Unirea Alba Iulia


CFR Cluj-Napoca – FC Timişoara


“U” Craiova – FC Vaslui


Oţelul Galaţi – “Poli” Iaşi


Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti


Pandurii Tg. Jiu – Unirea Urziceni


FC Argeş – FC Braşov


Dinamo Bucureşti – Gloria Bistriţa


 

Etapa a XII-a (31 octombrie)


 


Rapid Bucureşti – Oţelul Galaţi


Unirea Alba Iulia – CFR Cluj-Napoca


FC Timişoara – Steaua Bucureşti


FC Ploieşti – Ceahlăul P. N.


FC Vaslui – Internaţional Piteşti


Unirea Urziceni – “U” Craiova


“Poli” Iaşi – Dinamo Bucureşti


FC Braşov – Pandurii Tg. Jiu


Gloria Bistriţa – FC Argeş


 

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)


 


Internaţional Piteşti – “U” Craiova


Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui


CFR Cluj-Napoca – FC Ploieşti


Oţelul Galaţi – FC Timişoara


Steaua Bucureşti – Unirea Alba Iulia


FC Braşov – Unirea Urziceni


Pandurii Tg. Jiu – Gloria Bistriţa


FC Argeş – “Poli” Iaşi


Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti


 

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)


 


Internaţional Piteşti – Unirea Urziceni


Rapid Bucureşti – FC Argeş


Unirea Alba Iulia – Oţelul Galaţi


FC Timişoara – Dinamo Bucureşti


FC Ploieşti – Steaua Bucureşti


FC Vaslui – CFR Cluj-Napoca


“U” Craiova – Ceahlăul P. N.


“Poli” Iaşi – Pandurii Tg. Jiu


Gloria Bistriţa – FC Braşov


 

Etapa a XV-a (28 noiembrie)


 


Ceahlăul P. N. – Internaţional Piteşti


CFR Cluj-Napoca – “U” Craiova


Oţelul Galaţi – FC Ploieşti


Steaua Bucureşti – FC Vaslui


Unirea Urziceni – Gloria Bistriţa


FC Braşov – “Poli” Iaşi


Pandurii Tg. Jiu – Rapid Bucureşti


FC Argeş – FC Timişoara


Dinamo Bucureşti – Unirea Alba Iulia


 

Etapa a XVI-a (5 decembrie)


 


Internaţional Piteşti – CFR Cluj-Napoca


Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Urziceni


Rapid Bucureşti – FC Braşov


Unirea Alba Iulia – FC Argeş


FC Timişoara – Pandurii Tg. Jiu


FC Ploieşti – Dinamo Bucureşti


FC Vaslui – Oţelul Galaţi


“U” Craiova – Steaua Bucureşti


“Poli” Iaşi – Gloria Bistriţa


 

Etapa a XVII-a (12 decembrie)


 


CFR Cluj-Napoca – Ceahlăul P. N.


Oţelul Galaţi – “U” Craiova


Steaua Bucureşti – Internaţional Piteşti


Unirea Urziceni – “Poli” Iaşi


FC Braşov – FC Timişoara


Gloria Bistriţa – Rapid Bucureşti


Pandurii Tg. Jiu – Unirea Alba Iulia


FC Argeş – FC Ploieşti


Dinamo Bucureşti – FC Vaslui



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !