Program Liga II, seria II

Din Liga a II-a primele două echipe vor promova în prima ligă, iar ultimele trei clasate vor retrograda în Liga a III-a. Programul turului 2010/2011 din Seria a II-a:

Etapa I – 21 august

ACU Arad – FC Baia Mare
Voinţa Sibiu – CS Mioveni
Arieşul Turda – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – UTA Arad

Etapa a II-a – 28 august

CS Mioveni – ACU Arad
FC Bihor – Voinţa Sibiu
CSM Râmnicu Vâlcea – Arieşul Turda
Minerul Lupeni – Gaz Metan CFR Craiova
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Petrolul Ploieşti
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
UTA Arad – Alro Slatina
FC Baia Mare – FC Argeş

Etapa a III-a – 4 septembrie

CS Mioveni – FC Baia Mare
ACU Arad – FC Bihor
Voinţa Sibiu – CSM Râmnicu Vâlcea
Arieşul Turda – Minerul Lupeni
Gaz Metan CFR Craiova – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Petrolul Ploieşti – Unirea Alba Iulia
Internaţional Curtea de Argeş – UTA Arad
Alro Slatina – FC Argeş

Etapa a IV-a – 11 septembrie

FC Bihor – CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – ACU Arad
Minerul Lupeni – Voinţa Sibiu
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Arieşul Turda
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan CFR Craiova
UTA Arad – Petrolul Ploieşti
FC Argeş – Internaţional Curtea de Argeş
FC Baia Mare – Alro Slatina

Etapa a V-a – 18 septembrie

FC Bihor – FC Baia Mare
CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
ACU Arad – Minerul Lupeni
Voinţa Sibiu – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan CFR Craiova – UTA Arad
Petrolul Ploieşti – FC Argeş
Internaţional Curtea de Argeş – Alro Slatina

Etapa a VI-a – 25 septembrie

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor
Minerul Lupeni – CS Mioveni
FC Silvania Şimleu Silvaniei – ACU Arad
Unirea Alba Iulia – Voinţa Sibiu
UTA Arad – Arieşul Turda
FC Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
Alro Slatina – Petrolul Ploieşti
FC Baia Mare – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VII-a – 2 octombrie

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Baia Mare
FC Bihor – Minerul Lupeni
CS Mioveni – FC Silvania Şimleu Silvaniei
ACU Arad – Unirea Alba Iulia
Voinţa Sibiu – UTA Arad
Arieşul Turda – FC Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Alro Slatina
Petrolul Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VIII-a – 9 octombrie

Minerul Lupeni – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Silvania Şimleu Silvaniei – FC Bihor
Unirea Alba Iulia – CS Mioveni
UTA Arad – ACU Arad
FC Argeş – Voinţa Sibiu
Alro Slatina – Arieşul Turda
Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
FC Baia Mare – Petrolul Ploieşti

Etapa a IX-a – 16 octombrie

FC Baia Mare – Minerul Lupeni
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania Şimleu Silvaniei
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
CS Mioveni – UTA Arad
ACU Arad – FC Argeş
Voinţa Sibiu – Alro Slatina
Arieşul Turda – Internaţional Curtea de Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploieşti

Etapa a X-a – 23 octombrie

FC Silvania Şimleu Silvaniei – Minerul Lupeni
Unirea Alba Iulia – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – FC Bihor
FC Argeş – CS Mioveni
Alro Slatina – ACU Arad
Internaţional Curtea de Argeş – Voinţa Sibiu
Petrolul Ploieşti – Arieşul Turda
Gaz Metan CFR Craiova – FC Baia Mare

Etapa a XI-a – 30 octombrie

FC Baia Mare – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia
CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad
FC Bihor – FC Argeş
CS Mioveni – Alro Slatina
ACU Arad – Internaţional Curtea de Argeş
Voinţa Sibiu – Petrolul Ploieşti
Arieşul Turda – Gaz Metan CFR Craiova

Etapa a XII-a – 6 noiembrie

Unirea Alba Iulia – FC Silvania Şimleu Silvaniei
UTA Arad – Minerul Lupeni
FC Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Alro Slatina – FC Bihor
Internaţional Curtea de Argeş – CS Mioveni
Petrolul Ploieşti – ACU Arad
Gaz Metan CFR Craiova – Voinţa Sibiu
Arieşul Turda – FC Baia Mare

Etapa a XIII-a – 13 noiembrie

FC Baia Mare – Unirea Alba Iulia
FC Silvania Şimleu Silvaniei – UTA Arad
Minerul Lupeni – FC Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina
FC Bihor – Internaţional Curtea de Argeş
Dacia Mioveni – Petrolul Ploieşti
ACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova
Voinţa Sibiu – Arieşul Turda

Etapa a XIV-a – 20 noiembrie

UTA Arad – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CS Mioveni
Arieşul Turda – ACU Arad
Voinţa Sibiu – FC Baia Mare

Etapa a XV-a – 27 noiembrie

FC Baia Mare – UTA Arad
Unirea Alba Iulia – FC Argeş
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Alro Slatina
Minerul Lupeni – Internaţional Curtea de Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploieşti
FC Bihor – Gaz Metan CFR Craiova
CS Mioveni – Arieşul Turda
ACU Arad – Voinţa Sibiu

FC Bihor începe cu Arieşul

FC Bihor începe cu Arieşul

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !