Program Toamna Oradeana

10Comentarii
Program Toamna Oradeana
Bihor Online iti prezinta programul ultimului weekend din cadrul Toamnei Oradene 2010. In acest weekend oradenii pot petrece in piata Independentei alaturi de: Elena Gheorghe, Alex, Laurentiu Duta, Horia Brenciu, Andra si Directia 5. Tot in acest weekend, pentru copii, va avea loc Festivalul Copiilor.

Joi 07 octombrie 2010

Concert de lansare album jazz fusion Marius Pop and The M Theory. Casa de Cultură a Municipiului, Piaţa Ferdinand, nr. 4, ora 19.00. Atenţie, locuri limitate.

Lansare de carte: Anatol Basarab – “Viaţa care ne trăieşte”, Librăria Gutenberg, ora 18.00

Vineri 08 octombrie 2010

  • ora 18.00, concert în parcarea de pe strada Independenţei: Boom Box (Oradea), David Bryan (GB),  Alex, Elena Gheorghe.

Orăşelul Copiilor, Festivalul Copiilor – ediţia a III-a 2010

  • Orele 13:00 –  17:00 – Târg de jucării şi carte pentru copii, cu participarea elevilor din şcolile orădene

  • Orele 17:30 – vernisaj expoziţie arte plastice

  • Orele 18:00 – 20:00 – Spectacol de muzică şi dans (prezintă Palatul Copiilor Oradea). În program: dans modern, dansuri populare, muzică uşoară pentru copii, teatru.

Casa de Cultura a Municipiului Oradea, Gala Tinerelor Talente, ora 16:00

Sambata 09 octombrie 2010

Sambata, 09 octombrie, ora 18.00, concert, parcarea de pe strada Independentei: M&Q, Laurentiu Duta, Horia Brenciu

CROSUL” TOAMNEI ORĂDENE”

– sâmbătă,09.10.2010,  orele 11.00, parcul I.C.Brătianu Oradea;

Oraselul Copiilor

Orele 10:00 – 18:00 – jocuri, concursuri şi întreceri sportive pe zonele de joacă din Orăşelul Copiilor –  Circuite: Tenis de masă, Badminton, Baschet, Săritura în lungime, Viteză

Orele 13:00 –  17:00 – Târg de jucării şi carte pentru copii, cu participarea elevilor din şcolile orădene

 Ora 18:00 – Spectacol de teatru pentru copii (Teatrul Arcadia – secţia maghiară)

Duminica 10 octombrie 2010

Duminica 10 octombrie, ora 18.00, concert, parcarea de pe strada Independentei: Red Wine, Meda Music, Andra, Directia 5, artificii

Oraselul Copiilor

Ora 10:00 – 18:00 – competiţie de fotbal între licee, pe terenul sintetic din cadrul Stadionului Municipal „Iuliu Bodola”

Ora 14:30 – simultan de şah cu maestrul FIDE Dan Ovidiu Raţ

Ora 16:00 – concurs de creaţie cu tema „Toamna”

Ora 18:00 – Spectacol de teatru pentru copii (Teatrul Arcadia – secţia română)

Ora 19:00 – Carnavalul Copiilor, cu spectacol muzical şi clowni

Sala Sporturilor

Campionatul Internaţional de Karate Modern “OPENUL BIHORULUI-ZIUA CAMPIONILOR” dotat cu Trofeul “Toamna Orădeana “ în cadrul programei  Toamnei Oradene,  turneul mai sus menţionat se regăseşte în calendarul international al (M.E.C.T.S.). Şi-au anunţat intentia de a participa loturi din ţările: Republica Dominicana, Egipt, Iran, India, Pakistan, Italia, Serbia, Croaţia, Slovacia, Ungaria, Ukraina, şi România.

Duminică , 10 octombrie 2010  în Sala Sporturilor din ORADEA Arena“Antonio Alexe”

                     09.00-12.00 probele de kata individual (exerciţiu)

                     12.00-12.30 Pauză

                    12.30-13.30 Deschiderea oficială, (program de divertisment),        

                                        DEMONSTRAŢII de Karate, Arte Marţiale,  Kan-Kan , Dans Modern.

                     13.30- kumite individual şi echipe ( luptă) pe categorii de vârstă şi greutate.

                     20.00-21.00 festivitatea de premiere.

Programul zilei de 12 octombrie – Ziua Municipiului Oradea




10Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor