Programul complet al grupelor Ligii Campionilor

Iata programul complet al grupelor Ligii Campionilor, incepand cu Grupa H, cea a Stelei.

FAZA GRUPELOR

Grupa H
19 septembrie
Arsenal – Sevilla/AEK, Slavia – Steaua
2 octombrie
Steaua – Arsenal, Sevilla/AEK – Slavia
23 octombrie
Arsenal – Slavia, Sevilla/AEK – Steaua
7 noiembrie
Steaua – Sevilla/AEK, Slavia – Arsenal
27 noiembrie
Steaua – Slavia, Sevilla/AEK – Arsenal
12 decembrie
Arsenal – Steaua, Slavia – Sevilla/AEK

GRUPA A
Marti, 18 septembrie
FC Porto – Liverpool; Marseille – Besiktas
Miercuri, 3 octombrie
Liverpool – Marseille; Besiktas – FC Porto
Miercuri, 24 octombrie
Marseille – FC Porto; Besiktas – Liverpool
Marti, 6 noiembrie
Liverpool – Besiktas; FC Porto – Marseille
Miercuri, 28 noiembrie
Liverpool – FC Porto; Besiktas – Marseille
Marti, 11 decembrie
FC Porto – Besiktas; Marseille – Liverpool

GRUPA B
Marti, 18 septembrie
Chelsea – Rosenborg; Schalke – Valencia
Miercuri, 3 octombrie
Valencia – Chelsea; Rosenborg – Schalke
Miercuri, 24 octombrie
Chelsea – Schalke; Rosenborg – Valencia
Marti, 6 noiembrie
Valencia – Rosenborg; Schalke – Chelsea
Miercuri, 28 noiembrie
Valencia – Schalke; Rosenborg – Chelsea
Marti, 11 decembrie
Chelsea – Valencia; Schalke – Rosenborg

GRUPA C
Marti, 18 septembrie
Real Madrid – Bremen;Olympiakos – Lazio
Miercuri, 3 octombrie
Bremen – Olympiakos; Lazio – Real Madrid
Miercuri, 24 octombrie
Real Madrid – Olympiakos; Bremen – Lazio
Marti, 6 noiembrie
Lazio – Bremen; Olympiakos – Real Madrid
Miercuri, 28 noiembrie
Bremen – Real Madrid; Lazio – Olympiakos
Marti, 11 decembrie
Real Madrid – Lazio; Olympiakos – Bremen

GRUPA D
Marti, 18 septembrie
Milan – Benfica; Sahtior – Celtic
Miercuri, 3 octombrie
Benfica – Sahtior; Celtic – Milan
Miercuri, 24 octombrie
Milan – Sahtior; Benfica – Celtic
Marti, 6 noiembrie
Celtic – Benfica; Sahtior – Milan
Miercuri, 28 noiembrie
Benfica – Milan; Celtic – Sahtior
Marti, 4 decembrie
Milan – Celtic; Sahtior – Benfica

Grupa E
Miercuri, 19 septembrie
FC Barcelona – Olympique Lyon; Glasgow Rangers – VfB Stuttgart
Marti, 2 octombrie
Olympique Lyon – Glasgow Rangers: VfB Stuttgart – FC Barcelona
Marti, 23 octombrie
VfB Stuttgart – Lyon; Glasgow Rangers – FC Barcelona
Miercuri, 7 noiembrie
FC Barcelona – Glasgow Rangers; Olympique Lyon – VfB Stuttgart
Marti, 27 noiembrie
Olympique Lyon – FC Barcelona; VfB Stuttgart – Glasgow Rangers
Miercuri, 12 decembrie
FC Barcelona – VfB Stuttgart; Glasgow Rangers – Olympique Lyon

Grupa F
Miercuri, 19 septembrie
Roma – Dinamo Kiev; Sporting – Manchester United
Marti, 2 octombrie
Manchester United – Roma; Dinamo Kiev – Sporting
Marti, 23 octombrie
Roma – Sporting; Dinamo Kiev – Manchester United
Miercuri, 7 noiembrie
Manchester United – Dinamo Kiev; Sporting – Roma
Marti, 27 noiembrie
Manchester United – Sporting; Dinamo Kiev – Roma
Miercuri, 12 decembrie
Roma – Manchester United; Sporting – Dinamo Kiev

Grupa G
Miercuri, 19 septembrie
Eindhoven – TSKA Moscova; Fenerbahce – Inter
Marti, 2 octombrie
TSKA Moscova – Fenerbahce; Inter – Eindhoven
Marti, 23 octombrie
TSKA Moscova – Inter; Eindhoven – Fenerbahce
Miercuri, 7 noiembrie
Inter – TSKA Moscova; Fenerbahce – Eindhoven
Marti, 27 noiembrie
TSKA Moscova – Eindhoven; Inter – Fenerbahce
Miercuri, 12 decembrie
Eindhoven – Inter; Fenerbahce – TSKA Moscova

Optimi de finala
19/20 februarie – 4/5 martie

Sferturi de finala
1/2 aprilie – 8/9 aprilie

Semifinale
22/23 aprilie – 29/30 aprilie

Finala
21 mai – Moscova



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !