Programul Târgului de Crăciun din Cetatea Oradea

Reactualizat la:
3Comentarii
Programul Târgului de Crăciun din Cetatea Oradea
Vineri, 4 decembrie, a început prima ediție a Târgului de Crăciun.

Orădenii au luat cu asalt Cetatea Oradea pentru a lua contactul cu atmosfera sărbătorilor de iarnă. Mii de orădeni au vizitat târgul încă de la deschidere.

Ziua  / decembrie Ora Conţinut şi durata spectacol Grupul / formaţia
Vineri, 4 17:00 Colinde, Corul de moşuleţi de la Liceul Greco Catolic
  17:15 Colinde, 40 min Cor studenţi teologie ortodoxă
   17:55 Colinde, 10 min LAVINIA CHIFOR
  18:05 Colinde, 10 min Corul Liceului Teologic Romano-Catolic
   18:15 Colinde, 10 min PAULA LEZEU
  18:25 Colinde, 15 min Grup de colindători Liceul Baptist Emanuel
Sâmbătă, 5 17:00 Colinde, 50 min Grup Vocal Florile Bihorului
  17:50 Colinde, 25 min Flavia Sferle, Alexandra Paina, Vlad Ştef,ANDRADA OROS,ANDREI DEM
Duminică, 6 17:00 Obicei de Crăciun, 30 min ANS.FOLC. ,,CODRENII BIHORULUI DIN ROȘIA
  17:30 Colenda – colinde tradiţionale 60 min Rock Filarmonica Oradea
  18:30 Colinde SURORILE TOMELEROXANA BUZLE
Luni, 7 17:00 Colinde Corul Biserica Reformata Orasul Nou
  17:20 Colinde, 20 min Simona Şuşman, Andreea Suciu, Simona Cap
Marţi, 8 17:00 Colinde internaţionale, 20 min Corul Liceului German „Frederick Schiller”
  17:20 Colinde, 10 min MARIA ALEXANDRA SECAN
  17:30 Colinde şi dans popular Grupul Mugurelul Bihorului
  Colinde, 10 min ANDREEA CHIȘE
Miercuri, 9 17:00 Colinde, 30 min Corul Liceului „Don Orione”
  17:30 Colinde, 20 min Romina Suciu, Violeta Gherman, Ioana Urs
  17:50 Colinde, 20 min ANDREEA PUȘCAȘADRIANA ȘTIUBE
Joi, 10 17:00 Colinde, 20 min Corul Bisericii Olosig
  17:20 Colinde 20 Corul Colegiului Naţional „E Gojdu”
  17:40 Colinde, 20 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
  18:00 Colinde, 30 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
Vineri, 11 17:00 Dans popular, 20 Csillagocska
  17:20 Colinde, 20 min Adina Ciucur, Andreea Puşcaş
  17:40 Obicei de Crăciun, 20 min ANS.FOLC. ,,CUNUNA DE PE CRIȘ”  DIN TILECUȘ
  18:00 Obicei de Crăciun, 20 min ANS.FOLC. ,,FLOAREA BARCĂULUI”  DIN MARGHITA
Sâmbătă, 12 17:00 Cântece de iarnă, 60 min Art Band – Şcoala de Arte „Francisc Hubic”
  18:00 Colinde, 30 min Grupul Corinteii  al Liceului de Arte
Duminică, 13 17:00 Colinde, 70 min Grupul Vocal Luscynia
  18:10 Colinde, 30 min Ansamblul Folcloric „Nuntaşii Bihorului”
Luni, 14 17:00 Colide, datini şi obiceiuri de Crăciun, 40 min Ansamblul Folcloric „Florile Bihorului” si Cercul de Estrada din cadrul Palatului Copiilor
  17:40 Colinde, 20 min GABRIELA SABĂUANDRADA CRĂCIUNi
  18:00 Colinde, 30 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
  18:30 Colinde, 15 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
Marţi, 15 17:00 Colinde, datini şi obiceiuri de Crăciun, 40 min Ansamblul „Dacia”
  17:40 Colinde Corul Asociaţiei Pensionarilor Maghiari din Partium
  18:00 Colinde, 15 Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
  18:15 Colinde, 10 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
Miercuri, 16 17:00 Colinde, 40 min Corul „Diacon Nicolae Firu” al Liceului Teologic Ortodox  „Roman Ciorogariu”
  17:40 Colinde, 20 min Daniela Lele, Andrei Corb, Carţiş Alexandru
  18:00 Colinde, 30 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
Joi, 17 17:00 colinde Corul femeilor de la Biserica Reformată
  17:30 Colinde, 20 min MONICA BLAGAMĂDĂLINA ILEA
18:00 Colinde, 15 min Gradinita nr.16
  18:15 Colinde, 15 min Grup de elevi de la Şcoala Gimnazială „Szacsvay Imre”
Vineri, 18 17:00 Colinde, 40 min Corul „Traian Moşoiu”
  17:40 Colinde, 30 min VIOLETA GHERMANROMINA NEMEȘGRUPUL VOCAL ,,POENIȚELE” ORADEA
Sâmbătă, 19 17:00 Colinde, 40 min Corul Voces
  17:40 Colinde, 10 min Ioana Urs
  17:50 Obicei de Crăciun, 20 min ANS.FOLC.,,DORULEȚ” DIN LUNCȘOARA
  18:10 Colinde, 30 min SIMONA CAPTANIA BODEAVLAD ȘTEF
Duminică, 20 17:00 Colinde, 90 min Grupul Meda Music
  18:30 Cântece de Crăciun, 20 Corul „Csillafeny”
Luni, 21 17:00 Dans popular, colinde, 30 min Dansatorii din Botean
  17:30 Colinde, 20 min Corul de bărbaţi de la Biserica Reformată
  17:50 Colinde Corul şi orchestra Bisericii Tabor scaune 70 buc.
Marţi, 22 17:00 Colinde, 90 min Ansamblul Folcloric „Auşana”
Miercuri, 23 17:00 Colinde Ansamblul Folcloric Lioara, al Şcolii de Arte Francisc Hubic, Ioana Urs, Marius Ciprian Pop
Joi, 24 13:00 Colinde, 45 min Grupul Vivere

 



3Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor