Progresează cu fiecare meci

DEVA – Quasar Deva a învins, scor 6-3, pe FM Ciuc în partida disputată, sâmbătă, la Sala Sporturilor. Devenii au demonstrat că au un joc tot mai bine pus la punct cu fiecare etapă care trece, însă succesul nu s-a conturat foarte uşor.

Quasar a fost condusă cu 1-0 şi 2-1, dar înainte de pauză a preluat conducerea: 3-2. Oaspeţii au egalat în debutul reprizei secunde, dar Quasar şi-a impus jocul şi a învins cu 6-3. „Echipa a jucat cu ambiţie, a fost disciplinată şi a reuşit cel mai bun joc de până acum. Puteam câştiga mai clar, însă jucătorii au acuzat presiunea meciului, pentru că trebuia să câştigăm neapărat”, comenta Marius Sîrbu, antrenorul devenilor.