Punctaj maxim pentru Dinamo

dinamo
dinamo
Dinamo a invins Pandurii Tg. Jiu la limita, scor 1-0, prin golul lui Niculescu si a adunat numar maxim de puncte din doua meciuri.

La prima vedere Dinamo parea ca are un meci usor, insa nu a fost sa fie asa.

Repriza intai a fost una saraca in faze notabile, primele suturi pe poarta venind abia dupa minutul 30, pana atunci Dinamo nu a reusit sa creeze pericol la poarta lui Guso.

In minutul 39, Guso a avut o interventie excelenta, respingand de sub transversala sutul lui Niculescu. Scorul la pauza, Dinamo-Pandurii 0-0.

Jucatorul dorit de Poli Timisoara, Claudiu Niculescu, a reusit sa deschida scorul in minutul 60 printr-o frumoasa  lovitura de cap in vinclul portii adverse, fara sperante pentru Guso.

In minutul 77, Pandurii Targu Jiu putea da lovitura! Popete a primit o pasa excelenta la 16 metri de poarta, insa preluarea acestuia a fost una de Liga III, mingea iesind direct in aut de poarta. A fost o faza in care Dinamo a tremurat serios.