Pușcaș a marcat, Novara a câștigat

Pușcaș și Sansone, marcatorii golurilor
Pușcaș și Sansone, marcatorii golurilor - © FOTO: NOVARA CALCIO
Novara Calcio pare dependentă de golurile bihoreanului George Pușcaș. După ce a pornit ca din pușcă și a marcat de cinci ori în primele trei meciuri, internaționatul de tineret a luat o pauză.

În meciurile cu Avellino, Foggia și Frosinone nu a mai marcat, iar Novara a suferit eșecuri pe linie. George Pușcaș a redescoperit din nou drumul spre gol luni seara în meciul Novara – Brescia, scor 2-1, din etapa a 30-a din Serie B.

Bihoreanul a egalat în minutul 50, după care Sansone a înscris golul victoriei, care urcă Novara pe locul 16 din 22 de echipe. Pușcaș a evoluat până în minutul 83 când a fost înlocuit de Maniero.

În 7 meciuri în tricoul Novarei, George Pușcaș (21 de ani) a marcat 6 goluri.