Puşcaş a marcat pentru România U21

Naţionala de tineret a câştigat vineri în Bosnia cu scorul de 3-1 în preliminariile pentru Campionatul European.

Bosnia Herţegovina a punctat prima prin autogolul lui Nedelcu (21). Bihoreanul Puşcaş a egalat în minutul 32 când a reluat în plasă o minge respinsă de portarul Karacic, după şutul expediat de Costache (1-1). Tricolorii au trecut în avantaj în minutul 54 când Fl. Coman a transformat o lovitură liberă de la 18 metri (1-2). În prelungiri, Puşcaş a pasat decisiv şi Dennis Man a marcat golul trei (1-3).
21269827_1987400444866302_897703227_n

Cu 3 goluri, în două meciuri, fostul atacant al CF Liberty şi FC Bihor este golgheterul naţionalei de tineret în actualele preliminarii de calificare la Euro 2019. După două meciuri, tricolorii antrenaţi de Daniel Isăilă au şase puncte.

Marţi, 5 septembrie, de la ora 19:00, România va întâlni Elveţia. Meciul va fi transmis de Digi Sport 1.