Real Madrid pierde rusinos

Real Madrid a pierdut miercuri seara partida din etapa 17 din Primera Division jucata contra celor de la Racing Santander cu scorul de 2-1. Betis a parasit ultimul loc al clasamentului, dupa ce a reusit o victorie categorica pe propriul teren in fata lui Alaves.

Real Madrid nu a putut invinge pe propriul teren o echipa de coada clasamentului.

Racing a inceput in forta meciul, iar dupa 21 de minute a venit si golul. Ayoze a marcat din lovitura libera de la 25 de metri. Dupa doar 2 minute de la inscrierea primului gol, Melo a avut o ocazie buna de poarta, insa Casillas a reusit sa apere.

In minutul 27, Melo nu l-a mai iertat pe portarul Realului si a inscris golul doi pentru Santander dupa o combinatie excelenta cu Antonito, dar profitand si de visatorul Sergio Ramos.

Robinho a incercat de unul singur sa o aduca pe Real in joc, insa suturile acestuia nu au nimerit spatiul portii.

In repriza secunda, Ronaldo a inscris in minutul 54, dupa o minge lunga trimisa din aut de Roberto Carlos si a adus sperantele unui rezultat pozitv in randul propriilor suporteri, dar n-a fost sa fie asa.

Real Madrid a pierdut rusinos pe propriul teren in fata unei echipe care se bate pentru a evita retrogradarea si a coborat in clasament pe pozitia a 5-a la egalitate cu Deportivo, locul 6.

Betis a reusit sa invinga cu scorul de 3-0 pe Deportivo Alaves si a parasit ultimul loc al clasamentului. Fernando (min. 45), Xisco (min. 64) si Joaquin (min. 86) au inscris golurile gazdelor.

Intr-un alt meci, Valencia a trecut de Mallorca cu acelasi scor prin golurile lui Albelda (min. 46), Villa (min. 66) si Aurelio (min. 80).

Getafe cu Contra titular a castigat la limita meciul jucat contra celor de la Sevilla prin golul lui Guiza din minutul 37, dupa o pasa primita de la Belenguer.

Craioveanu nu a jucat nici un minut, iar Contra a fost schimbat in minutul 89 cu Pulido.

Mario Cotelo de la Getafe a fost eliminat in minutul 79.

Malaga si Villarreal au terminat nedecis meciul direct, scor 0-0. La cartonase galbene, Malaga a castigat “meciul” cu 5-2.