Redutabil la fazele fixe

Keșeru este principalul om de gol al campioanei Bulgariei
Keșeru este principalul om de gol al campioanei Bulgariei - © FOTO: LUDOGORETS.COM

Claudiu Keșeru a început în forță play-off-ul campionatului Bulgariei și a contribuit cu două goluri la victoria obținută de Ludogoreț Razgrad.

Orădeanul a marcat în prima repriză din penalty (41), iar în minutul 72 a punctat spectaculos dintr-o lovitură liberă de la circa 30 de metri, bară transversală-gol. Ludogoreț a trecut cu 5-0 de Vereya și își menține avansul față de ȚSKA Sofia în fruntea primei ligi bulgare.

Keșeru a ajuns la cota 18 goluri marcate pentru Ludogoreț în actuala ediție de campionat.