Remiză cu Sânnicolau Mare

CIHEI – Luceafărul Lotus Felix şi-a continuat seria jocurilor de pregătire, terminând la egalitate, scor 1-1 (0-1), cu Unirea Sânnicolau Mare. Oaspeţii au deschis scorul în prima repriză prin ex-orădeanul Vali Miculescu, egalarea survenind după pauză, când Iova a transformat un penalty obţinut de Ţârlea.

Pentru Luceafărul Lotus au evoluat: Goia – Letan, Iova, Ardelean, Jude – Ţârlea, Ov. Ghilea, Filip, Cipău – Buştea, Şuteu. Au mai intrat Ember, Cuc, C. Pop şi Silaghi.
În afara lui Miculescu, la Unirea Sânnicolau Mare au mai jucat Cristian Utfineanţ şi Valentin Grigore, care au evoluat în trecut la FC Bihor.
Unirea ocupă locul doi în Seria a V-a a Ligii a III-a şi are ca obiectiv promovarea. Următorul meci amical al echipei Luceafărul Lotus este programat vineri, cu AS Recaş.