Remiză în derby-ul judeţean din C 7

Derby-ul intrajudetean din Seria a 7-a a Diviziei C a consemnat un echitabil rezultat de egalitate, CF Bihorul si Lotus încheind nedecis, scor 1-1 (1-0).

Gazdele, aflate într-o situatie deloc de invidiat dupa primele etape, au marcat primul lor gol din actuala editie, prin Borza. Acesta a transformat un penalty în finalul primei reprize, acordat dupa un fault al lui Pocian asupra lui Silaghi.

Oaspetii au reusit egalarea în minutul 72, când Lincar a centrat în careul beiusenilor, iar Toth a înscris printr-o lovitura de cap. Ambele echipe au ratat alte câteva ocazii de gol, dar rezultatul final poate fi considerat echitabil. CF Bihorul ramâne în continuare fara victorie, în timp ce Lotus îsi pastreaza invincibilitatea din actuala editie de campionat.

CASETA TEHNICA
Stadionul Bihorul, circa 200 spectatori
CF Bihorul Beius – Lotus Baile Felix 1-1 (1-0)
Au marcat: Borza ’45 din penalty / Toth ’72
CF Bihorul: Lazea – Mihoc, Ganea, Halasz (’58 Buz), Veres, Serb, Haica, Cartis, Borza, Iancu (80 Chebeleu), Silaghi (’64 Oras). Antrenor: Rudy Kovacs
Lotus: Câmpan – Pavel, Pocian (’46 Selesi), Anton, Morna (’50 Farcuta), Pup (’78 Todea), Gabor, Cipau, Toth, Ember, Lincar. Antrenor: Lucian Ciocan
Arbitri: Daniel Dumuta (Stei) – Sebastian Moisin, Calin Cheregi (ambii Oradea). Observator FRF: Dan Dragos Craciun (Cluj-Napoca)
Cartonase galbene: Silaghi, Cartis, Lazea / Pavel, Pocian, Pup
Cartonase rosii: – / Pup ’90