Revelatia startului de sezon in Liga 4

Fărcuţa a marcat golul trei
FC Hidişelu de Sus este singura echipă nou promovată care nu a cunoscut gustul înfrângerii după primele trei etape în Liga 4. Performanţă reuşită doar de Kinder Paleu şi Poiana Budureasa, două dintre echipele cu pretenţii ale seriei.

După victoria cu 1-0 cu CSO Ştei şi remiza de la Avram Iancu, scor 2-2, echipa antrenată de Adrian Iova a învins cu 4-1 (1-1) pe CF Liberty. Meciul desfăşurat duminică pe terenul din Hidişelu de Sus a început favorabil oaspeţilor, care au deschis scorul în minutul 2 prin Delian Cuc. Gazdele au avut reacţie şi Petre Ardelean, fost jucător la FC Maramureş, a restabilit egalitatea în minutul 25. După pauză, Ţepele a adus Hidişelul în avantaj (61), iar pe final experimentaţii Răzvan Fărcuţa (81) şi Ovidiu Morna (82) au mărit diferenţa la 4-1.

În etapa următoare, FC Hidişelu de Sus va juca tot pe teren propriu în compania Crişului Aleşd.

Au evoluat echipele:

FC Hidişel: Scurt – Grosu, (81 Grozav) Antal, Fl. Puie (64 Paul), O. Morna (86 E. Pop), Mălaiu, Cozac, Ciuciu S. (59 Ungur), R. Fărcuţa, P. Ardelean, Ţepele. Antrenor: Adrian Iova.

CF Liberty: Cacuci – Vaida, I. Cheregi, Moldovan (46 Zaro), Jurcuţ, Ciorba, Oprea, A. Maghiar, V. Selegian (37 Matiuţă), D. Cuc, Vainagi. Antrenor: Dan Baba.