„Rezervele” FC Bihor au învins Luceafărul

4Comentarii
ORADEA – Jucătorii folosiţi mai puţin în jocurile de pregătire de Viorel Abrudan şi Florin Farcaş, plus câţiva juniori de la grupa lui Horia Rădulescu, au evoluat împotriva echipei Luceafărul Oradea, pe care au învins-o cu scorul de 2-1 (2-0).

Angel Cipău a fost neiertător cu foştii săi colegi şi a punctat de două ori. A deschis scorul în minutul 30, reluând mingea cu capul de la 14 metri, peste portarul Goia, şi a majorat diferenţa în minutul 41 cu un şut la colţul lung. Gazdele au redus din diferenţă prin Galea (55), care a şutat lobat de la 25 de metri şi la surprins pe Fildan, scor 2-1. Până la final am remarcat doar încrâncenarea cu care cele două echipe s-au luptat pentru minge. Pe final, juniorul Alex Pintea, care a avut o evoluţie apreciabilă, s-a ales cu nasul spart în urma unui duel aerian cu Popuţa.

Astăzi, de la ora 15:30, la Debrecen, FC Bihor va întâlni într-un joc amical echipa Zakarpatija Ujgorod, echipă clasată pe primul loc în liga a II-a din Ucraina.

Au evoluat echipele:

Luceafărul: Goia – Sergiu Pocean, Pătulea, Grecu, Lemak – Cosmin Pop, Grosu, Ciuciu, Podhora – Galea, Cuc. Au mai intrat Cl. Pop – Makai, Hora, Anton şi Popuţa. Antrenor: Adrian Todea

FC Bihor: Fildan – Berde, Răzvan Pocean, Pintea, Bugiu – Balea, Lupo, Ember, Cipău – Lukacs, Lobonţ. Au mai jucat V. Indrieş, Mişuriak, Podilă şi Ianc. Antrenori: Viorel Abrudan şi Florin Farcaş.