Rezultate din Liga a III-a, etapa 24

ORADEA – Rezultate consemnate ieri în Liga a III-a, Seria a VI-a, la fotbal:

Unirea Dej – Unirea Ungheni 0-0

Gloria II Bistriţa – Avântul Reghin 1-3

Lacul Mobila Sovata – CF Bihorul Beiuş 1-0

Luceafărul Lotus Felix – FC Bihor II 2-1

Marmaţia – Gaz Metan Tg. Mureş 0-0

Transil Tg. Mureş – Inter Blaj 1-0

U 1919 Cluj – Someşul Satu Mare 0-2

FC Baia Mare – Olimpia Mobila Şimleu 3-0

Meciul Turul Micula – Sănătatea Cluj se dispută astăzi, de la ora 15:30.

 

CLASAMENT

        1.     Luceafărul Lotus 24     18     3      3      50     -       19     57     +21

——————————————————————————————

        2.     Avântul Reghin  24     17     1      6      47     -       18     52     +16

………………………………………………………………………………………….

        3.     FC Baia Mare     24     15     5      4      50     -       17     50     +14

        4.     Someşul S.M.     24     14     4      6      43     -       20     49     +13

        5.     FC Unirea Dej    24     10     7      7      30     -       24     40     +4

        6.     Gloria II B-ţa      24     12     2      10     45     -       34     38     +2

        7.     Transil Tg. M.    24     10     8      6      28     -       19     38     -1

        8.     Gaz Tg. Mureş   24     9      6      9      36     -       36     33     -6

        9.     Sănătatea Cluj   23     9      4      10     34     -       38     31     -2

        10.    Unirea Ungheni  24     8      7      9      24     -       31     31     -5

        11.    Mobila Sovata    24     7      9      8      25     -       35     30     -9

        12.    CF Bihorul Beiuş 24     8      4      12     22     -       32     28     -8

        13.    Marmaţia S.       24     8      4      12     22     -       36     25     -11

        14.    Turul Micula      23     7      3      12     30     -       46     24     -9

…………………………………………………………………………………………..

        15.    FC Bihor II Or.    24     5      6      13     25     -       41     21     -12

…………………………………………………………………………………………..

        16.    Olimpia Şimleu   24     6      5      13     23     -       37     20     -13

        17.    FC Inter Blaj      24     6      2      16     22     -       42     20     -16

        18.    U 1919 Cluj                24     3      4      17     15     -       48     13     -26

 

Etapa viitoare (vineri, 4 aprilie): Unirea Ungheni – Marmaţia Sighet, Sănătatea Cluj – Luceafărul Lotus Felix, Gaz Metan Tg. Mureş – Turul Micula, FC Bihor II Oradea – FC Baia Mare, Avântul Reghin – Unirea Dej, Someşul Satu Mare – Lacul Ursu Mobila Sovata, CF Bihorul Beiuş – Gloria II Bistriţa, Inter Blaj – U 1919 Cluj, Olimpia Mobila Şimleu – Transil Tg. Mureş.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase