Rezultate din Liga a III-a, Seria a VI-a

ORADEA - În etapa a XXIII-a, intermediară, desfăşurată marţi în Liga a III-a, Seria a VI-a, la fotbal, s-au consemnat rezultatele:

Sănătatea Cluj – Marmaţia Sighet 1-1

FC Bihor II Oradea – Turul Micula 0-1

Luceafărul Lotus Felix – FC Baia Mare 1-0

Gaz Metan Tg. Mureş – Unirea Dej 1-3

Avântul Reghin – Lacul Mobila Sovata 5-0

Unirea Ungheni – Gloria II Bistriţa 2-0

CF Bihorul Beiuş – U 1919 Cluj 3-2

Someşul – Transil Tg. Mureş 1-0

Inter Blaj – Olimpia Mobila Şimleu 1-2

 

CLASAMENT

        1.     Luceafărul Lotus 23     17     3      3      49     -       18     54     +21

——————————————————————————————

        2.     Avântul Reghin  23     16     1      6      44     -       17     49     +13

………………………………………………………………………………………….

        3.     FC Baia Mare     23     14     5      4      46     -       17     47     +14

        4.     Someşul S.M.     23     13     4      6      41     -       20     46     +10

        5.     Gloria II B-ţa      23     12     2      9      44     -       31     38     +5

        6.     FC Unirea Dej    23     10     6      7      29     -       25     36     +3

        7.     Transil Tg. M.    23     9      8      6      27     -       19     35     -1

        8.     Gaz Tg. Mureş   23     9      5      9      36     -       36     32     -1

        9.     Sănătatea Cluj   23     9      4      10     34     -       38     31     -2

        10.    Unirea Ungheni  23     8      6      9      24     -       31     30     -6

        11.    CF Bihorul Beiuş 23     8      4      11     22     -       31     28     -8

        12.    Mobila Sovata    23     6      9      8      24     -       35     27     -9

        13.    Turul Micula      23     7      3      12     31     -       45     24     -9

        14.    Marmaţia S.       23     8      3      12     22     -       36     24     -9

…………………………………………………………………………………………..

        15.    Olimpia Şimleu   23     6      5      12     23     -       34     23     -13

…………………………………………………………………………………………..

        16.    FC Bihor II Or.    23     5      6      12     24     -       39     21     -12

        17.    FC Inter Blaj      23     6      2      15     22     -       41     20     -16

        18.    U 1919 Cluj                23     3      4      16     15     -       46     13     -23

 

Etapa viitoare (vineri, 28 martie): Unirea Dej – Unirea Ungheni, Gloria II Bistriţa – Avântul Reghin, Lacul Ursu Mobila Sovata – CF Bihorul Beiuş, Luceafărul Lotus Felix – FC Bihor II Oradea, Turul Micula – Sănătatea Cluj, Marmaţia Sighet – Gaz Metan Tg. Mureş, Transil Tg. Mureş – Inter Blaj, U 1919 Cluj – Someşul Satu Mare, FC Baia Mare – Olimpia Mobila Şimleu.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase