Rezultate din Liga a IV-a la fotbal

ORADEA – Rezultate înregistrate în Liga a IV-a:

Bihoreana Marghita – Luceafărul Lotus II 3-0 (1-0). Crăciun ’45, Gomboş ’68, Oprea ’88

Stăruinţa Săcueni – Frontiera Oradea 4-0 (0-0). Ţica ’48, Mih ’75, Morna ’77, Coita ’88

Granitul Nucet – Izvorul Cociuba Mare 2-8 (1-3). Sime ’11, Miclea ’49 penalty / Ad. Chiş ’16, Budean ’20, 26, 64, din penalty, şi 74, Mateuţ ’54, C. Lazea ’72, M. Bene ’83

Biharea Vaşcău – Locadin Ţeţchea 3-1 (2-0). I. Lupuţ ’16, Teglaş ’18, Iovan ’75/ Varga ’72

Oţelul Ştei – Victoria Avram Iancu 2-0 (1-0). M. Rotar ’29 şi 86

Vulturul Dobreşti – Tricolorul Alparea 4-1 (1-0). Moţiu ‘4, Popovits ’58 şi 67, Sanek ’90 / Hălmăgean ’84

Crişul Aleşd – Unirea Valea lui Mihai 4-3 (2-1). Dumiter ‘2, C. Iacob ’34, V. Domocoş ’54, Crişan ’74 / Fele Sz. ’31 din penalty, Lakatos ’53, Gyula ’63

 

CLASAMENT

        1.     CF Liberty II      16     13     0      3      50     -       17     39

        2.     Luceafărul II      17     12     2      3      52     -       19     38

        3.     FC Crişul Aleşd   17     11     2      4      47     -       18     35

        4.     Cociuba Mare     17     10     2      5      48     -       30     32

        5.     Frontiera Or.      17     9      2      6      46     -       26     29

        6.     Stăruinţa S.       17     8      5      4      29     -       15     29

        7.     Vulturul D.         16     7      4      5      34     -       25     25

        8.     FC Oţelul Ştei     16     8      1      7      21     -       21     25

        9.     Bihoreana M.     17     6      4      7      36     -       41     22

        10.    Tricolorul A.       17     6      2      9      40     -       38     20

        11.    Locadin Ţeţchea 17     6      2      9      29     -       30     20

        12.    Avram Iancu      17     6      1      10     27     -       35     19

        13.    Valea lui Mihai    17     5      3      9      35     -       51     18

        14.    Biharea Vaşcău  17     4      0      13     22     -       55     12

        15.    Granitul Nucet   17     0      0      17     15     -       100   0     

 

Etapa viitoare (15-16 martie): Crişul Aleşd – Bihoreana Marghita, Unirea Valea lui Mihai – Vulturul Dobreşti, Tricolorul Alparea – Oţelul Ştei, Victoria Avram Iancu – CF Liberty II, Locadin Ţeţchea – Granitul Nucet, Izvorul Cociuba Mare – Stăruinţa Săcueni, Frontiera Oradea – Luceafărul Lotus II. Biharea Vaşcău stă.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase