Rezultate din Liga a V-a la fotbal

1Comentariu
ORADEA - Rezultate înregistrate în etapa a III-a din Liga a V-a la fotbal:

SERIA NORD

Voinţa Cheresig – Săgeata Auşeu 5-0 (0-0). Gabor ’52, Suciu ’60, Banfi ’65, Bulzan ’67, Maier ’71. Săgeata Auşeu a evoluat în doar 10 jucători.

Viitorul Popeşti – Viitorul Borş 1-0 (0-0). Demian ’82

CSU Partium – Inter Aştileu 1-2 (0-1). Kohr ’82 / Ilea 2’9, Bela ’66

Stânca Vadu Crişului – FC Bioland II 2-0 (2-0). L. Pop ’20, Bohuş ’33

Kinder Junior – Viitorul Brusturi 4-0. Morar ‘4 şi 15, Tipiu ’29 şi 32. Partida a durat doar 35 de minute. Oaspeţii au început meciul cu doar 9 jucători, iar pe parcurs Gitye s-a accidentat, moment în care alţi doi au refuzat să mai joace. Cum Viitorul nu mai avea în teren numărul minim jucători (7) permis de regulament, arbitrul a fluierat finalul meciului.

Cetatea II Biharia – Partizanul Sânnicolau 5-1 (2-0). Sarkadi ‘8 şi 57, Ruff ’19, Mălan ’60, Morar ’63 / Guban ’88

Dinamo Oradea  – Unirea Livada 5-3 (1-1). Belciug ’45 şi 85, Sabău ’63, Boroş ’82, Domocoş ’88 / Vereş ’41, Iuonoi ’55, C. Micu ’69

Voinţa Suplac – Electric Star Marghita 1-5 (0-1). Kovacs ’48 / Şipoş ’38, 82 şi 83, Susa ’64, Molnar ’86

FC Tileagd – Minerul Şuncuiuş 3-1 (1-1). Tătar ‘7, Chirilă ’82 autogol, Varga ’90+2 / Olah ’10

 

CLASAMENT

        1.     Kinder Junior     3      3      0      0      11     -       0      9

———————————————————————————-

        2.     FC Tileagd 3      3      0      0      10     -       2      9

        3.     Viitorul Popeşti   3      3      0      0      8      -       3      9

        4.     Viitorul Borş       3      2      0      1      10     -       1      6

        5.     Min. Şuncuiuş    2      2      0      1      11     -       6      6

        6.     Inter Aştileu       3      2      0      1      9      -       5      6

        7.     Vadu Crişului     3      2      0      1      7      -       7      6

        8.     Cetatea II Biharea      3      2      0      1      8      -       11     6

        9.     Dinamo Or.        3      1      1      1      9      -       8      4

        10.    Electric Star       3      1      1      1      6      -       5      4

        11.    Unirea Livada     3      1      0      2      13     -       7      3

        12.    Brusturi             3      1      0      2      7      -       8      3

        13.    Partium Oradea  3      1      0      2      3      -       4      3

        14.    Bioland II Paleu  3      1      0      2      3      -       5      3

        15.    Viitorul Cheresig 3      1      0      2      5      -       11     3     

        16.    Săgeata Auşeu   3      0      0      3      1      -       12     0

        17.    Sânnicolau R.     3      0      0      3      1      -       13     0

        18.    Voinţa Suplac     3      0      0      3      1      -       15     0

 

Etapa viitoare (duminică, 7 septembrie): Săgeata Auşeu – Minerul Şuncuiuş, Electric Star Marghita – FC Tileagd, Unirea Livada – Voinţa Suplac, Partizanul Sânnicolau Român – Dinamo Oradea, Viitorul Brusturi – Cetatea II Biharia, FC Bioland II Paleu – Kinder Junior, Inter Aştileu – Stânca Vadu Crişului, Viitorul Borş – CSU Partium, Voinţa Cheresig – Viitorul Popeşti.

 

SERIA SUD

Vida Pomezeu – Avântul Mizieş 6-0 (3-0). Moce ’19, Costel Popa ’27 şi 75, Gatiu ’38, Ştefan ’69 şi 76

Bihorul II Beiuş – Victoria Tulca 6-2 (4-1). Higyed ‘8 şi 18, Junc ’14, 50 şi 75, Bogdan ’26 / Cotrău ‘5, Ghiorean ’86

Regiana Cefa – Vulturul II Dobreşti 3-0 (neprezentare)

Olimpia Salonta – Inter Crişul Batăr 6-0 (4-0). Matei ’12 şi 83, Fodor ’16, Negrău ’38, Blăje ’41 şi 85

Voinţa Ciumeghiu – Dacia Gepiu 5-1 (4-0). Babău ‘2, Gârze ‘4, Lasco ’40 şi 48, Sopota ’42 / Faur ’63

Poiana Curăţele – Gloria Căbeşti 3-1 (3-1). Boruţ ‘7, Rif ’36, Bercea ’41 / Lezeu ’45

Termal Livada  – FC Grădinari 3-0 (3-0). Matei ’13, 22 şi 45. La începutul reprizei secunde, FC Grădinari a intrat pe teren cu doar 7 jucători. În minutul 47, jucătorul oaspeţilor Haica a pretins că s-a accidentat şi că nu mai poate continua jocul, oaspeţii nu au mai introdus alt jucător şi arbitrul a fluierat sfârşitul partidei.

Flacăra Roşia – Atletico Mădăras 4-6 (3-3). Uşvat ‘9 şi 38, A. Copăcian ’31, N. Copăcian ’90+1 / Drinc ’29, Ciorba ’32, 45+2, 55 şi 85, V. Roxin ’90

Poiana Budureasa a stat.

 

CLASAMENT

        1.     Olimpia Salonta  3      3      0      0      20     -       3      9

——————————————————————————

        2.     Vida Pomezeu    3      3      0      0      11     -       3      9

        3.     Poiana Budureasa      2      2      0      0      16     -       3      6

        4.     Regiana Cefa     3      2      0      1      10     -       2      6

        5.     Poiana Curăţele  3      2      0      1      9      -       5      6

        6.     Avântul Mizieş    3      2      0      1      8      -       7      6

        7.     Voinţa Ciumeghiu       3      2      0      1      12     -       13     6

        8.     Bihorul II Beiuş  3      2      0      1      7      -       8      6

        9.     Termal Livada    1      1      0      0      3      -       0      3

        10.    Gloria Căbeşti     3      1      0      2      12     -       10     3

        11.    Vultrurul Dobreşti II    3      1      0      2      6      -       4      3

        12.    Atletico Mădăras 2      1      0      1      8      -       9      3

        13.    FC Grădinari      3      1      0      2      7      -       13     3

        14.    Inter Crişul Batăr        3      1      0      2      1      -       7      3

        15.    Victoria Tulca     3      0      0      3      5      -       14     0

        16.    Flacăra Roşia     3      0      0      3      6      -       21     0

        17.    Dacia Gepiu       3      0      0      3      3      -       19     0

 

Etapa viitoare (duminică, 7 septembrie): Avântul Mizieş – Atletico Mădăras, FC Grădinari – Poiana Budureasa, Gloria Căbeşti – Termal Livada, Dacia Gepiu – Poiana Curăţele, Inter Crişul Batăr – Voinţa Ciumeghiu, Vulturul II Dobreşti – Olimpia Salonta, Victoria Tulca – Regiana Cefa, Vida Pomezeu – CF Beiuş II. Flacăra Roşia va sta.

 

Teodor Biris



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor