Rezultate in Liga a IV-a

Rezultate in Liga a IV-a
In acest weekend a avut loc etapa cu numarul 13 din Liga a IV-a de fotbal. 

Rezultate consemnate:

CSU Partium Oradea – Viitorul Marghita 1-2 (1-0). Szeles 31 / Forizs 48, F. Lazăr 90

CF Liberty – Luceafărul Oradea 2-5 (0-1). M. Vaida 67, F. Ciorba 78 / Taebo 17, 88, Emebo 71, 81, Chigozie 88

Eliminări: – / Ozoyehe (Luceafărul) în minutul 82 pentru cumul de galbene

Crişul Sântandrei – Poiana Budureasa 4-0 (2-0). Morna 10, 44, Lobonţ 52, Filimon 88

FC Hidişel – CSM Olimpia Salonta 3-0 (2-0). Fl. Neaga 24, D. Sundas 33, Bundea 61

Crişul Aleşd – Kinder Junior Paleu 0-0

Victoria Avram Iancu – CF Bihorul Beiuş 1-2 (0-1). C. Paina 83 / Pereţ 21, Trip 75

Viitorul Borş – CSO Ştei 1-1 (0-1). Moisa 76 / Modan 45

CSC Sînmartin – Biharea Vaşcău 8-0 (8-0), meci îndrerupt în minutul 46. Chira 6, G. Bogdan 7, Gh. Popescu 18, L. Jurca 22, 45, Ov. Ghilea 23, 39, Buştea 30.

Oaspeţii au venit la Sînmartin cu doar 7 jucători, iar după pauză, de la vestiare au revenit 6 jucători, astfel că partida nu a mai putut continua.

 

CLASAMENT

1. Kinder Paleu 13 10 2 1 38 – 6 32

………………………………………………………………………………………………………..

2. CSC Sînmartin 13 10 1 2 56 – 19 31

3. FC Hidişel 13 9 4 0 35 – 8 31

4. Crişul Sântandrei 13 9 2 2 31 – 15 29

5. Bihorul Beiuş 13 9 0 4 41 – 24 27

6. Luceafărul Oradea 13 7 2 4 32 – 23 23

7. Victoria Avram Iancu 13 7 0 6 31 – 28 21

8. CSO Ştei 13 5 4 4 14 – 16 19

9. Olimpia Salonta 13 5 2 6 24 – 20 17

10. Viitorul Borş 13 4 4 5 19 – 22 16

11. Viitorul Marghita 13 4 2 7 13 – 30 14

12. CSU Partium 13 3 1 9 14 – 36 10

13. Poiana Budureasa 13 2 2 9 16 – 36 8

………………………………………………………………………………………………

14. Crişul Aleşd 13 2 2 9 12 – 41 8

15. Liberty Pomezeu 13 1 2 10 14 – 34 5

16. Biharea Vaşcău 13 1 2 10 8 – 40 5

 

Etapa viitoare (16-17 noiembrie): CSU Partium Oradea – CSC Sînmartin (meci programat miercuri, de la ora 14:00), Viitorul Marghita – CF Liberty, Luceafărul Oradea – Crişul Sântandrei, Poiana Budureasa – FC Hidişel, CSM Olimpia Salonta – Crişul Aleşd, Kinder Junior Paleu – Victoria Avram Iancu, CF Bihorul Beiuş – Viitorul Borş, CSO Ştei – Biharea Vaşcău.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase