Rezultate înregistrate în liga 5 la fotbal

De Teodor Biriş
2Comentarii
Rezultate înregistrate în liga 5 la fotbal
Club Atletic Oradea a obţinut o victorie scontată în jocul cu Progresul Sâniob, ultima clasată, scor 6-1 (3-0).

Club Atletic Oradea – Progresul Sâniob 6-1 (3-0). Cârjan 28, 40, L. Jurcă 44, Hering 64, 69, E. Popa 72 / Csornai 56

Voinţa Suplac – AS Vadu Crișului 1-0 (0-0). Kovacs A. 48 penalty

LPS Bihorul Oradea – Cetatea Biharia 6-2 (1-0). Rusu 38 penalty, Fuciu 59, Tiponuț 60, M. Popa 64 penalty, 87, Birta 66 / Rește 89

Inter Aştileu – Foresta Tileagd 5-0 (3-0). I. Costea 12, 36, Dumiter 30, 53, Iaz 62

Viitorul Bratca – AS Slovan Valea Cerului 2-0 (1-0). Pădurețu 23, Noje 67

Locadin Ţeţchea – Minerul Şuncuiuş 4-6 (Turcuș 47, Cr. Butuc 73, A. Suciu 77, 81 / Tarr 13, Dungău 23, S. Brândaș 38, 49, Dungău 56, C. Popa 58

Toldy Sânnicolau de Munte – Dinamo Oradea 1-5 (1-2). Kereszturi 12 / Grozav 8, 35, Fărcuț 76, Peter 79, Bălăiban 90

CLASAMENT

1. CAO 9 9 0 0 52 – 8 27

———————————————————————————-

2. Inter Aştileu 9 7 1 1 36 – 17 22

3. Minerul Şuncuiuş 9 7 0 2 37 – 16 21

4. Dinamo Oradea 9 6 2 1 47 – 16 20

5. Foresta Tileagd 9 5 1 3 32 – 19 16

6. Voinţa Suplac 9 5 1 3 24 – 17 16

7. Locadin Ţeţchea 9 4 1 4 28 – 27 13

8. Cetatea Biharia 9 4 0 5 14 – 23 12

9. AS Vadu Crișului 9 3 1 5 14 – 22 10

10. LPS Bihorul 9 3 0 6 21 – 37 9

11. Slovan Valea Cerului 9 2 1 6 16 – 24 7

12. Viitorul Bratca 9 2 1 6 18 – 28 7

13. Toldy Sânnicolau 9 0 1 8 9 – 59 1

14. Progresul Sâniob 9 0 0 9 9 – 46 0

Etapa viitoare (28-29 octombrie): AS Vadu Crișului – ACS CAO 1910 Oradea, Cetatea Biharia – Voinţa Suplac, LPS Bihorul – Inter Aştileu, AS Slovan Valea Cerului – Foresta Tileagd, Minerul Şuncuiuş – CSC Viitorul Bratca, CS Dinamo Oradea – Locadin Ţeţchea, Progresul Sâniob – Toldy Sânnicolau de Munte.

SERIA 2

Victoria Avram Iancu – Izvorul Cociuba Mare 1-0 (0.0). C. Laza 76

Voinţa Cheresig – Vida Pomezeu 1-0 (1-0). Cearnău 12

Vulturul Dobreşti – Unirea Roşia 3-1 (2-0). A. Ianc 2, 74, S, Ghenț 31 / Nistor 72

Gloria Căbeşti – ACS Voința Ciumeghiu 10-1 (2-1). D. Lezeu 17, 80 Turle 18, 46, Szekeres 42, Iștoc 59, Sârb 61, 62, Țiboc 72, Lasc 89 / Pleș 44

Victoria Tulca – AS Unirea Oşorhei 0-2 (0-2). Lupașcu 28, Lascu 31

Zorile Bunteşti – Viitorul Tărian 3-1 (3-0). Diniș 20, 30, 34 / Foltuț 71

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 9 9 0 0 34 – 4 27

2. Gloria Căbeşti 9 5 3 1 37 – 19 18

3. Victoria Avram Iancu 9 5 2 2 26 – 7 17

4. Unirea Roşia 9 5 1 3 20 – 17 16

5. Izvorul Cociuba Mare 9 5 0 4 22 – 25 15

6. Vulturul Dobreşti 8 4 1 3 19 – 17 13

7. Zorile Bunteşti 8 4 0 4 28 – 16 12

8. Viitorul Tărian 9 3 2 4 15 – 26 11

9. Voinţa Cheresig 9 2 2 5 11 – 26 8

10. Voinţa Ciumeghiu 9 2 1 6 14 – 38 7

11. Victoria Tulca 9 1 2 6 9 – 24 5

12. Vida Pomezeu 9 1 0 8 11 – 31 3

Etapa viitoare (28-29 octombrie): Vida Pomezeu – Victoria Avram Iancu, Voinţa Cheresig – Zorile Bunteşti, Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca, AS Unirea Oşorhei – Gloria Căbeşti, ACS Voința Ciumeghiu – Vulturul Dobreşti, Unirea Roşia – Viitorul Tărian.

Taguri: ,


2Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor