Rezultate Liga IV și Liga V Bihor

Reactualizat la:
Rezultate Liga IV și Liga V Bihor
Rezultatele consemnate în Liga a IV-a și a V-a din județul Bihor, în weekend-ul 02-03 aprilie.

LIGA 4 – ETAPA 20

Rezultate consemnate:

CF Bihorul Beiuş – CS Mădăras 0-2

CSM Olimpia Salonta – CSO Ştei 4-1

FC Universitatea Oradea – FC Hidişel 1-3

Unirea Valea lui Mihai – Crişul Sântandrei 0-2

Locadin Ţeţchea – CS Diosig 0-4

Victoria Avram Iancu – Viitorul Marghita 1-3

Într-un meci jucat în devans, Viitorul Borş – Crişul Aleşd 1-0

CLASAMENT

  1. CS Diosig 17 15 0 2 66 – 18 45

———————————————————————————————

  1. FC Hidişel 17 13 3 1 59 – 14 42
  2. Crişul Sântandrei 17 13 0 4 57 – 21 39
  3. CF Bihorul Beiuş 18 11 2 5 52 – 18 35
  4. CSO Ştei 18 10 3 4 30 – 23 33
  5. CS Mădăras 16 10 1 5 42 – 21 31
  6. Unirea Valea lui Mihai 16 8 2 6 43 – 30 26
  7. Viitorul Marghita 17 8 1 8 29 – 30 25
  8. FC Universitatea 18 7 3 8 28 – 36 24
  9. Olimpia Salonta 18 6 4 8 37 – 44 22
  10. Viitorul Borş 17 4 3 10 25 – 38 15
  11. Locadin Ţeţchea 18 3 0 15 26 – 85 9
  12. Crişul Aleşd 18 1 2 15 14 – 50 2
  13. Victoria Avram Iancu 17 0 0 17 15 – 95 0

 

FC Bihor II Oradea s-a retras din campionat şi rezultatele i-au fost anulate.

Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul de la Ştei.

CSU Partium Oradea a fost exclusă din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.

 

Etapa viitoare (9-10 aprilie): CS Diosig – FC Universitatea Oradea, Viitorul Borş – CF Bihorul Beiuş, CS Mădăras – Victoria Avram Iancu, Viitorul Marghita – Unirea Valea lui Mihai, CSO Ştei – Crişul Sântandrei, Crişul Aleşd – Locadin Ţeţchea. FC Hidişel şi Olimpia Salonta vor sta.

LIGA 5 – ETAPA 19

Rezultate consemnate:

SERIA 1

CS Săcueni – Cetatea Biharia 2-2

Frontiera Oradea – AC Bihorul Lugaş 3-0 (neprezentare)

CSC Sînmartin – AS Vadu Crişului 4-2

CSC Paleu – Unirea Bratca 11-2

CS II Oşorhei – LPS Bihorul 8-1

Săgeata Brusturi – Foresta Tileagd 3-3

Inter Aştileu – Minerul Şuncuiuş 0-0

Toldy Sânnicolau – Voinţa Suplac 1-2

CLASAMENT

  1. CSC FC Paleu 19 16 1 2 90 – 17 49

—————————————————————————————

  1. CS II Oşorhei 19 16 1 2 63 – 14 49
  2. Cetatea Biharia 19 14 3 2 80 – 21 45
  3. CSC Sînmartin 19 12 2 5 58 – 36 38
  4. CS Săcueni 19 10 4 5 37 – 35 34
  5. Foresta Tileagd 19 9 3 7 60 – 39 30
  6. Voinţa Suplac 19 8 5 6 44 – 33 29
  7. Bihorul Lugaş 19 9 2 8 35 – 49 29
  8. Frontiera Oradea 19 7 2 10 47 – 49 23
  9. Toldy Sânnicolau 19 7 2 10 39 – 42 23
  10. LPS Bihorul 19 6 3 10 38 – 62 21
  11. AS Vadu Crişului 19 5 4 10 28 – 46 19
  12. Inter Aştileu 19 4 2 13 29 – 66 14
  13. Săgeata Brusturi 19 4 2 13 27 – 65 14
  14. Unirea Bratca 19 3 1 15 31 – 87 10
  15. Minerul Şuncuiuş 19 2 3 14 27 – 72 9

Etapa viitoare (9-10 aprilie): AS Vadu Crişului – Frontiera Oradea, Cetatea Biharia – Toldy Sînnicolau de Munte, AC Bihorul Lugaş – CS Săcueni, Unirea Bratca – CSC Sînmartin, LPS Bihorul – CSC FC Paleu, Foresta Tileagd – CS Oşorhei II, Minerul Şuncuiuş – Săgeata Brusturi, Voinţa Suplac – Inter Aştileu.

SERIA 2

Victoria Tulca – Inter Crişul Batăr 1-1

Dacia Gepiu – Vulturul Dobreşti 5-1

Unirea Roşia – Padișul Bihorul Gurani 2-2

Gloria Căbeşti – Voinţa Cheresig 3-0

Biharea Vaşcău – CF Liberty 3-1

Zorile Bunteşti – Izvorul Cociuba Mare 6-1

Voinţa Ciumeghiu – Unirea Livada 1-2

AS Cefa a stat.

CLASAMENT

  1. Unirea Livada 18 15 2 1 77 – 27 47

…………………………………………………………………………………………………….

  1. Padişul Gurani 18 13 2 3 53 – 19 41
  2. Unirea Roşia 18 11 5 2 62 – 22 38
  3. Zorile Bunteşti 18 11 3 4 45 – 25 36
  4. Biharea Vaşcău 18 11 2 5 49 – 27 35
  5. Victoria Tulca 17 9 3 5 47 – 33 30
  6. Gloria Căbeşti 18 9 3 6 30 – 20 30
  7. Dacia Gepiu 17 8 2 7 47 – 33 26
  8. Liberty Pomezeu 18 8 2 8 39 – 35 26
  9. Izvorul Cociuba 18 6 0 12 30 – 50 18
  10. Vulturul Dobreşti 18 4 2 12 12 – 50 14
  11. Voinţa Cheresig 18 3 3 12 19 – 47 12
  12. AS Cefa 17 2 4 11 16 – 49 10
  13. Inter Crişul Batăr 18 2 4 12 15 – 48 10
  14. Voinţa Ciumeghiu 17 2 1 14 19 – 70 7

Vulturul Dobreşti este penalizată cu 3 puncte.

Viitorul Tărian s-a retras din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.

Etapa viitoare (9-10 aprilie): AS Cefa – Voinţa Ciumeghiu, Vulturul Dobreşti – Victoria Tulca, AS Padişul Gurani – Dacia Gepiu, Voinţa Cheresig – Unirea Roşia, CF Liberty – Gloria Căbeşti, Izvorul Cociuba Mare – Biharea Vaşcău, Unirea Livada – Zorile Bunteşti. Inter Crişul Batăr va sta.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !