Rezultate înregistrate în etapa XII din Liga a IV-a din Bihor.

FOTBAL LIGA 4 ETAPA 12

Rezultate înregistrate:

Crișul Aleșd – Universitatea Oradea 1-1 (1-1). Ikpe 45 / Drinc 27

Cartonașe roșii: Zetocha A. (Crișul) în minutul 67 pentru ținerea unui adversar într-o fază iminentă de gol / M. Pop (FCU) în minutul 84 pntru lovirea unui adversar.

Viitorul Borș – CSM Olimpia Salonta 2-1 (1-0). Varitz 6, Kiss 73 / Cr. Țîrlea 90+2

Viitorul Marghita – Crișul Sântandrei 0-3 (0-0). Filimon 69, Morna 77, 85

Cartonale roșii: M. Daroczi (Viitorul) în minutul 49 pentru comportare violentă față de un adversar, după care l-a lovit și pe arbitrul L. Danșa / A. Șumălan (Crișul) minutul 81 pentru cumul de galbene.

Unirea Valea lui Mihai – CF Bihorul Beiuș 1-1 (0-0). R. Crișan 54 / D. Toma 63

Luceafărul Oradea – FC Bihor II 3-1 (1-1). M. Popa 42, Ciuciu 86, Agiurgioaei 90+3 / V. Petricău 39

CSO Ștei – FC Hidișel 1-0 (0-0). G. Popa 83

Poiana Budureasa – Partium Oradea 0-2 (0-2). Gego 23, Szeles 44

Victoria Avram Iancu – CF Liberty 2-1 (1-0). M. Bene 7, A. Costea 90+3 / I. Șora 67

Cartonaș roșu: Tau (CF Liberty) în minutul 72 pentru cumul, după care l-a înjurat și l-a lovit cu palma de arbitrul Rareș Vidican.

CLASAMENT

1.      Luceafărul Oradea         12     11      1       0       70     –        4       34

————————————————————————————————–

2.      FC Hidişel  12     9       2       1       39     –        6       29

3.      CSO Ştei    12     8       3       1       31     –        12     27

4.      Crişul Sântandrei 12     8       2       2       35     –        9       26

5.      CF Bihorul Beiuş 12     7       4       1       31     –        10     25

6.      Viitorul Borş       12     7       0       5       25     –        23     21

7.      Olimpia Salonta  12     6       2       4       27     –        17     20

8.      Partium Oradea   12     5       2       5       25     –        25     17

9.      FC Bihor II 12     5       1       6       20     –        16     16

10.    Unirea Valea lui Mihai 12       5       1       6       27     –        26     16

11.     Viitorul Marghita 12     4       2       6       16     –        23     14

12.    Victoria Avram Iancu    12     3       2       7       13     –        28     11

13.    Universitatea Oradea    12     2       2       8       12     –        36     8

—————————————————————————————————–

14.    Crişul Aleşd         12     2       1       9       11      –        46     7

15.    Poiana Budureasa 12    1       1       10     7       –        38     4

16.    CF Liberty  12     0       0       12     9       –        80     0

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie): Olimpia Salonta – CSO Ștei, FC Hidișel – Poiana Budureasa, CSU Partium Oradea – Unirea Valea lui Mihai,  CF Bihorul Beiuș – Victoria Avram Iancu, CF Liberty – Viitorul Marghita, Crișul Sântandrei – Luceafărul Oradea, FC Bihor II Oradea – Crișul Aleșd, FC Universitatea Oradea – Viitorul Borș.