Rezultate Liga IV

Rezultate Liga IV
Rezultate înregistrate în etapa XII din Liga a IV-a din Bihor.

FOTBAL LIGA 4 ETAPA 12

Rezultate înregistrate:

Crișul Aleșd – Universitatea Oradea 1-1 (1-1). Ikpe 45 / Drinc 27

Cartonașe roșii: Zetocha A. (Crișul) în minutul 67 pentru ținerea unui adversar într-o fază iminentă de gol / M. Pop (FCU) în minutul 84 pntru lovirea unui adversar.

Viitorul Borș – CSM Olimpia Salonta 2-1 (1-0). Varitz 6, Kiss 73 / Cr. Țîrlea 90+2

Viitorul Marghita – Crișul Sântandrei 0-3 (0-0). Filimon 69, Morna 77, 85

Cartonale roșii: M. Daroczi (Viitorul) în minutul 49 pentru comportare violentă față de un adversar, după care l-a lovit și pe arbitrul L. Danșa / A. Șumălan (Crișul) minutul 81 pentru cumul de galbene.

Unirea Valea lui Mihai – CF Bihorul Beiuș 1-1 (0-0). R. Crișan 54 / D. Toma 63

Luceafărul Oradea – FC Bihor II 3-1 (1-1). M. Popa 42, Ciuciu 86, Agiurgioaei 90+3 / V. Petricău 39

CSO Ștei – FC Hidișel 1-0 (0-0). G. Popa 83

Poiana Budureasa – Partium Oradea 0-2 (0-2). Gego 23, Szeles 44

Victoria Avram Iancu – CF Liberty 2-1 (1-0). M. Bene 7, A. Costea 90+3 / I. Șora 67

Cartonaș roșu: Tau (CF Liberty) în minutul 72 pentru cumul, după care l-a înjurat și l-a lovit cu palma de arbitrul Rareș Vidican.

 

 

CLASAMENT

1. Luceafărul Oradea 12 11 1 0 70 – 4 34

————————————————————————————————–

2. FC Hidişel 12 9 2 1 39 – 6 29

3. CSO Ştei 12 8 3 1 31 – 12 27

4. Crişul Sântandrei 12 8 2 2 35 – 9 26

5. CF Bihorul Beiuş 12 7 4 1 31 – 10 25

6. Viitorul Borş 12 7 0 5 25 – 23 21

7. Olimpia Salonta 12 6 2 4 27 – 17 20

8. Partium Oradea 12 5 2 5 25 – 25 17

9. FC Bihor II 12 5 1 6 20 – 16 16

10. Unirea Valea lui Mihai 12 5 1 6 27 – 26 16

11. Viitorul Marghita 12 4 2 6 16 – 23 14

12. Victoria Avram Iancu 12 3 2 7 13 – 28 11

13. Universitatea Oradea 12 2 2 8 12 – 36 8

—————————————————————————————————–

14. Crişul Aleşd 12 2 1 9 11 – 46 7

15. Poiana Budureasa 12 1 1 10 7 – 38 4

16. CF Liberty 12 0 0 12 9 – 80 0

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie): Olimpia Salonta – CSO Ștei, FC Hidișel – Poiana Budureasa, CSU Partium Oradea – Unirea Valea lui Mihai, CF Bihorul Beiuș – Victoria Avram Iancu, CF Liberty – Viitorul Marghita, Crișul Sântandrei – Luceafărul Oradea, FC Bihor II Oradea – Crișul Aleșd, FC Universitatea Oradea – Viitorul Borș.

 



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !