Rezultate Liga V

Rezultate Liga V
Rezultate înregistrate în Liga a V-a din Bihor.

FOTBAL – LIGA 5 – BIHOR

Rezultate înregistrate în cele trei serii:

 

SERIA 1 – ETAPA 11

Sporting Lugaş – CS Săcueni 3-0 (0-0). I. Cheregi 80, Bot 83, Măgui 90+2

Voinţa Suplac – AS Vadu Crișului 1-0 (0-0). Borzasi 51

Toldy Sânnicolau de Munte – Inter Aştileu 2-1 (0-0). Cr. Meheș 88, M. Simea 90+4 autogol / O. Bela 78

Săgeata Brusturi – Locadin Ţeţchea 1-3 (1-1). Baidoc 4 / F. Matei 8, 52, Dejeu 59

CS Diosig – Electric Star Marghita 7-0 (4-0). Cora 3, 35, 40, Hodișan 18, Szucs 70, Lăzău 83, Gondor 87

AC Bihorul Lugaş – Unirea Bratca 3-1 (2-0). I. Varga 20, 58, Negru 30 / Butiri 62

Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popeşti 0-0

 

CLASAMENT

1. Locadin Ţeţchea 11 10 0 1 48 – 11 30

————————————————————————-

2. CS Diosig 11 8 1 2 58 – 10 25

3. Sporting Lugaş 11 8 1 2 36 – 15 25

4. Minerul Voivozi 10 7 1 2 37 – 23 22

5. Minerul Şuncuiuş 11 5 3 3 19 – 19 18

6. Unirea Bratca 11 5 0 6 27 – 31 15

7. AC Bihorul Lugaş 11 5 1 5 22 – 26 16

8. Inter Aştileu 10 4 2 4 19 – 27 14

9. Toldy Sânnicolau 11 4 2 5 23 – 37 14

10. Voinţa Suplac 11 4 1 6 22 – 30 13

11. Săgeata Brusturi 11 3 2 6 25 – 32 11

12. Vadu Crișului 11 2 2 7 14 – 31 28

13. CS Săcueni 11 2 1 8 11 – 31 7

14. Electric Star 11 0 1 10 12 – 49 1

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): AS Vadu Crișului – Sporting Lugaş, Voinţa Suplac – Toldy Sânnicolau de Munte, Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu, Electric Star Marghita – Săgeata Brusturi, Unirea Bratca – CS Diosig, Minerul Voivozi-Popeşti – AC Bihorul Lugaş, CS Săcueni – Minerul Şuncuiuş.

SERIA 2 – ETAPA 10

CS Mădăras – Cetatea Biharia 3-0 (0-0). Kis E. 59 penalty, 90+3, Pușcaș 74

CSC FC Paleu – Unirea Livada 2-1 (1-0). Mihalca 45, Spiridon 47 penalty / Oșvat 84

Voinţa Cheresig – CS II Oşorhei 1-2 (0-1). Horga 90+3 / Zaro 33, Pușcaș 78

Dacia Gepiu – Foresta Tileagd 0-0

Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu 3-0 (2-0). F. Balog 6, Selejan 38, Pahonțu 75

AS Cefa – Frontiera Oradea 1-2

Joc întrerupt în minutul 86, din cauza unor probleme organizatorice. Rezultatul urma să fie omologat în urma ședinței Comisiei de Disciplină.

Cartonaşe roșii: C. Bradea 54 – pentru injurii la adresa arbitrului, Pelak 73 – pentru injurii adresate adversarului, Oltean 73 – pentru injurii adresate arbitrului și N. Miclăuș 86 – pentru cumul de galbene, toţi de la AS Cefa.

 

CLASAMENT

1. CS Mădăras 10 9 1 0 46 – 8 28

—————————————————————————

2. Frontiera Oradea 9 5 4 0 39 – 11 19

3. Unirea Livada 10 5 3 2 24 – 15 18

4. Cetatea Biharia 10 5 2 3 22 – 13 17

5. CSC FC Paleu 10 5 1 4 30 – 26 16

6. Viitorul Tărian 10 5 0 5 21 – 20 15

7. Foresta Tileagd 10 4 2 4 21 – 23 14

8. Dacia Gepiu 10 3 3 4 19 – 17 12

9. Voinţa Ciumeghiu 10 3 2 5 15 – 32 11

10. CS II Oşorhei 10 2 1 7 9 – 27 7

11. Voinţa Cheresig 10 2 1 7 14 – 46 7

12. AS Cefa 9 1 0 8 9 – 30 3

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): Voinţa Ciumeghiu – AS Cefa, Foresta Tileagd – Viitorul Tărian, CS II Oşorhei – Dacia Gepiu, Unirea Livada – Voinţa Cheresig, Cetatea Biharia – CSC FC Paleu,

Frontiera Oradea – CS Mădăras.

 

SERIA 2 – ETAPA 10

FC Universitatea II Oradea – Inter Crişul Batăr 4-2 (2-2). Ilieș 10, 75, Călăcen 25, Chiș 85 autogol / C. Matei 15, F. Lazăr 26

Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare 2-1 (0-1). D. Trip 50 penalty, Olteanu 79 / B. Laslău 31

Poiana Budureasa II – Zorile Bunteşti 1-4 (1-4). Cabău 10 / Tomuțiu 14, 17, Ciuciu 27, Diniș 31

CSC Sânmartin II – LPS Bihorul 6-2 (2-2). M. Iuhas 13 penalty, M. Marian 23, 74, S. Căvăjdan 64, 83, 85 / C.Popa 27, D. Micle 43

Cetate Biharia – Unirea Roşia 0-11 (0-4). Bolha 15, 87, P. Burescu 25, 33, 58, 73, Marcov 39, L. Tirla 49, 52, Moțiu 56, 89

Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti 2-1 (0-1). Fekete 62, Petran 83 / F. Coita 32

 

CLASAMENT

1. Gloria Căbeşti 10 7 0 3 38 – 18 21

—————————————————————————

2. Victoria Tulca 10 6 1 3 23 – 14 19

3. Zorile Bunteşti 10 5 3 2 22 – 17 18

4. Universitatea II 10 5 2 3 30 – 23 17

5. CSC Sânmartin 10 5 1 4 26 – 26 16

6. Izvorul Cociuba 10 5 1 4 18 – 21 16

7. Vulturul Dobreşti 10 4 2 4 32 – 23 14

8. Poiana Budureasa II 10 4 2 4 24 – 23 14

9. Unirea Roşia 10 4 1 5 34 – 27 13

10. Inter Crişul Batăr 10 3 2 5 24 – 27 11

11. LPS Bihorul 10 3 2 5 21 – 28 11

12. Cetate Biharia 10 0 1 9 14 – 57 1

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): Vulturul Dobreşti – FC Universitatea II, Unirea Roşia – Victoria Tulca, LPS Bihorul – Cetate Biharia, Zorile Bunteşti – CSC Sânmartin, Izvorul Cociuba Mare – Poiana Budureasa II, Inter Crişul Batăr – Gloria Căbeşti.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !