Rezultate Liga V

Rezultate Liga V
Rezultate înregistrate în Liga a V-a din Bihor. 

FOTBAL – LIGA 5 – BIHOR

Rezultate înregistrate în cele trei serii:

 

SERIA 1 – ETAPA 11

Sporting Lugaş – CS Săcueni 3-0 (0-0). I. Cheregi 80, Bot 83, Măgui 90+2

Voinţa Suplac – AS Vadu Crișului 1-0 (0-0). Borzasi 51

Toldy Sânnicolau de Munte – Inter Aştileu 2-1 (0-0). Cr. Meheș 88, M. Simea 90+4 autogol / O. Bela 78

Săgeata Brusturi – Locadin Ţeţchea 1-3 (1-1). Baidoc 4 / F. Matei 8, 52, Dejeu 59

CS Diosig – Electric Star Marghita 7-0 (4-0). Cora 3, 35, 40, Hodișan 18, Szucs 70, Lăzău 83, Gondor 87

AC Bihorul Lugaş – Unirea Bratca 3-1 (2-0). I. Varga 20, 58, Negru 30 / Butiri 62

Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popeşti 0-0

 

CLASAMENT

1.      Locadin Ţeţchea          11     10     0       1       48     –        11     30

————————————————————————-

2.      CS Diosig 11     8       1       2       58     –        10     25

3.      Sporting Lugaş  11     8       1       2       36     –        15     25

4.      Minerul Voivozi          10     7       1       2       37     –        23     22

5.      Minerul Şuncuiuş       11     5       3       3       19     –        19     18

6.      Unirea Bratca     11     5       0       6       27     –        31     15

7.      AC Bihorul Lugaş       11     5       1       5       22     –        26     16

8.      Inter Aştileu       10     4       2       4       19     –        27     14

9.      Toldy Sânnicolau       11     4       2       5       23     –        37     14

10.    Voinţa Suplac     11     4       1       6       22     –        30     13

11.    Săgeata Brusturi 11     3       2       6       25     –        32     11

12.    Vadu Crișului     11     2       2       7       14     –        31     28

13.    CS Săcueni         11     2       1       8       11     –        31     7

14.    Electric Star       11     0       1       10     12     –        49     1

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): AS Vadu Crișului – Sporting Lugaş, Voinţa Suplac – Toldy Sânnicolau de Munte, Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu, Electric Star Marghita – Săgeata Brusturi, Unirea Bratca – CS Diosig, Minerul Voivozi-Popeşti – AC Bihorul Lugaş, CS Săcueni – Minerul Şuncuiuş.

SERIA 2 – ETAPA 10

CS Mădăras – Cetatea Biharia 3-0 (0-0). Kis E. 59 penalty, 90+3, Pușcaș 74

CSC FC Paleu – Unirea Livada 2-1 (1-0). Mihalca 45, Spiridon 47 penalty / Oșvat 84

Voinţa Cheresig – CS II Oşorhei 1-2 (0-1). Horga 90+3 / Zaro 33, Pușcaș 78

Dacia Gepiu – Foresta Tileagd 0-0

Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu 3-0 (2-0). F. Balog 6, Selejan 38, Pahonțu 75

AS Cefa – Frontiera Oradea 1-2

Joc întrerupt în minutul 86, din cauza unor probleme organizatorice. Rezultatul urma să fie omologat în urma ședinței Comisiei de Disciplină.

Cartonaşe roșii: C. Bradea 54 – pentru injurii la adresa arbitrului, Pelak 73 – pentru injurii adresate adversarului, Oltean 73 – pentru injurii adresate arbitrului și N. Miclăuș 86 – pentru cumul de galbene, toţi de la AS Cefa.

 

CLASAMENT

1.      CS Mădăras        10     9       1       0       46     –        8       28

—————————————————————————

2.      Frontiera Oradea         9       5       4       0       39     –        11     19

3.      Unirea Livada    10     5       3       2       24     –        15     18

4.      Cetatea Biharia  10     5       2       3       22     –        13     17

5.      CSC FC Paleu    10     5       1       4       30     –        26     16

6.      Viitorul Tărian   10     5       0       5       21     –        20     15

7.      Foresta Tileagd  10     4       2       4       21     –        23     14

8.      Dacia Gepiu       10     3       3       4       19     –        17     12

9.      Voinţa Ciumeghiu       10     3       2       5       15     –        32     11

10.    CS II Oşorhei     10     2       1       7       9       –        27     7

11.    Voinţa Cheresig 10     2       1       7       14     –        46     7

12.    AS Cefa     9       1       0       8       9       –        30     3

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): Voinţa Ciumeghiu – AS Cefa, Foresta Tileagd – Viitorul Tărian, CS II Oşorhei – Dacia Gepiu, Unirea Livada – Voinţa Cheresig, Cetatea Biharia – CSC FC Paleu,

Frontiera Oradea – CS Mădăras.

 

SERIA 2 – ETAPA 10

FC Universitatea II Oradea – Inter Crişul Batăr 4-2 (2-2). Ilieș 10, 75, Călăcen 25, Chiș 85 autogol / C. Matei 15, F. Lazăr 26

Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare 2-1 (0-1). D. Trip 50 penalty, Olteanu 79 / B. Laslău 31

Poiana Budureasa II – Zorile Bunteşti 1-4 (1-4). Cabău 10 / Tomuțiu 14, 17, Ciuciu 27, Diniș 31

CSC Sânmartin II – LPS Bihorul 6-2 (2-2). M. Iuhas 13 penalty, M. Marian 23, 74, S. Căvăjdan 64, 83, 85 / C.Popa 27, D. Micle 43

Cetate Biharia – Unirea Roşia 0-11 (0-4). Bolha 15, 87, P. Burescu 25, 33, 58, 73, Marcov 39, L. Tirla 49, 52, Moțiu 56, 89

Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti 2-1 (0-1). Fekete 62, Petran 83 / F. Coita 32

 

CLASAMENT

1.      Gloria Căbeşti    10     7       0       3       38     –        18     21

—————————————————————————

2.      Victoria Tulca    10     6       1       3       23     –        14     19

3.      Zorile Bunteşti   10     5       3       2       22     –        17     18

4.      Universitatea II  10     5       2       3       30     –        23     17

5.      CSC Sânmartin  10     5       1       4       26     –        26     16

6.      Izvorul Cociuba 10     5       1       4       18     –        21     16

7.      Vulturul Dobreşti        10     4       2       4       32     –        23     14

8.      Poiana Budureasa II   10     4       2       4       24     –        23     14

9.      Unirea Roşia      10     4       1       5       34     –        27     13

10.    Inter Crişul Batăr        10     3       2       5       24     –        27     11

11.    LPS Bihorul       10     3       2       5       21     –        28     11

12.    Cetate Biharia    10     0       1       9       14     –        57     1

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 15 noiembrie, ora 14.00): Vulturul Dobreşti – FC Universitatea II, Unirea Roşia – Victoria Tulca, LPS Bihorul – Cetate Biharia, Zorile Bunteşti – CSC Sânmartin, Izvorul Cociuba Mare – Poiana Budureasa II, Inter Crişul Batăr – Gloria Căbeşti.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !