Rezultatele şi clasamentul din Liga 3, Seria 6

1Comentariu
ORADEA - Rezultate consemnate în etapa a XII-a:

Liberty II – Inter Ena 1-3

Cisnădie – FC Bihor II 3-0

CF Beiuş – Gaz Metan 4-0

FC Zalău – Marmaţia Sighet 3-0

Avântul Reghin – CFR Cluj II 2-2

FC Baia Mare – Gloria II 2-0

FC Seso Iara – CSM Sebeş 2-0

Unirea Ungheni – FC Silvania 2-2

Sănătatea Cluj – Unirea Dej 2-0

 

CLASAMENT

    1.     FC Baia Mare     12     10     2      0      21     -       3      32     +14

………………………………………………………………………………………………….

    2.     Gloria II Bistriţa 12     8      1      3      32     -       13     25     +7

———————————————————————————————–

    3.     CFR II Cluj         12     8      1      3      25     -       15     25     +7

    4.     Bihorul Beiuş      12     7      2      3      22     -       13     23     +5

    5.     Unirea Ungheni 12     7      2      3      18     -       16     23     +5

    6.     Silvania Şimleu   12     6      4      2      26     -       15     22     +4

    7.     FC Seso Iara      12     5      5      2      18     -       10     20     +2

    8.     CSM Sebeş        12     6      1      5      14     -       11     19     +1

    9.     FC Cisnădie        12     5      3      4      20     -       15     18     0

    10.    Gaz Metan         12     5      1      6      19     -       23     16     -2

    11.    Avântul Reghin  12     3      6      3      18     -       16     15     -3

    12.    FC Zalău           12     4      3      5      19     -       22     15     -3

    13.    FC Bihor II         12     3      3      6      17     -       26     12     -6

    14.    Unirea Dej         12     3      1      8      13     -       22     10     -8

———————————————————————————————-

    15.    Sănătatea Cluj   12     3      0      9      18     -       30     9      -9

———————————————————————————————-

    16.    Marmaţia Sighet 12     2      2      8      12     -       28     8      -10

    17.    Inter Făgăraş     12     2      1      9      13     -       31     7      -11

    18.    CF Liberty II      12     1      2      9      8      -       24     5      -13

 

Etapa viitoare (31 octombrie): CSM Sebeş – Silvania Şimleu, Gloria II Bistriţa – FC Seso Iara, CFR II Cluj – FC Baia Mare, Marmaţia Sighet – Liberty II, Inter Făgăraş – Avântul Reghin, FC Cisnădie – Unirea Ungheni, FC Bihor II – CF Bihorul Beiuş, Gaz Metan Tg. Mureş – Sănătatea Cluj, Unirea Dej – FC Zalău.

 

Teodor Biris



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor