Ripensia obţine un egal mare la Metaloglobus Bucureşti

De T. Ex.
© foto: arhiva
Ripensia Timişoara a reuşit un punct extrem de util în deplasarea la Bucureşti, la cei de la Metaloglobus. Scorul final a fost 1 – 1, după ce gazdele au deschis scorul şi Timişoara a egalat.

Cea mai bine clasată formaţie timişoreană din Liga 1 obţine un nou punct, acum în deplasare. Ripensia a jucat la Metaloglobus Bucureşti şi vine cu un punct acasă, după un 1 – 1 meritat. Formaţia bănăţeană a condus ostilităţile în prima parte a partidei, dar de înscris au înscris gazdele. Spre finalul reprizei, în minutul 40, Potecea a adus fericirea în tabăra celor de la Metaloglobus, după o pasă de la Ghenovici.

Egalul a fost reuşit în jumătatea secundă. În minutul 76, Ripensia egalează, prin Popovici, care a profitat la maxim de o desincronizare în apărarea bucureşteană. Scorul final nu s-a mai schimbat, deşi ambele echipe au încercat să obţină victoria.