Ros-albastrii au castigat la Medias

84Comentarii
ORADEA – Fotbalistii de la FC Bihor au invins la Gaz Metan Medias gratie reusitelor lui Iacob si Achim in minutele 23 respectiv 30. Gazdele au evoluat in inferioritate numerica incepand cu minutul 26.

Asa cum v-am promis am transmis live aceasta partida de o importanta cruciala pentru FC Bihor. Acest lucru a fost de bun augur pentru ros-albastrii care au invins in cele din urma pe Gaz Metan Medias cu scorul de 2-0.

S-au spălat pe mâini de FC Bihor

Formula de start a meciului:

FC Bihor: Lipitor – Ţârcă, Muscă, Gongolea, Lorincz – Achim, Predică, Pocean, R. Iacob – R. Radu, Lukacs. Antrenor: Florin Farcaş

Gaz Metan: Radu Pop – Pancovici, Bălău, Fl. Şomfălean, Buzean – C. Sabou, Hoban, Paina, Cândea – Boaru, C. Prodan. Antrenor: Cristian Pustai

Arbitri: Vasile Balaş (Reşiţa) – Marius Nicoară (Băile Herculane), Florin Hanca (Aiud), rezervă Marin Bodrean (Sibiu).
Observator FRF: Ştefan Silaghi (Satu Mare).

minutul 1 A inceput meciul

Meciul este echilibrat, nici una dintre echipe nu si-a creat ocazii de poarta

minutul 10 sut Predica de la 25 de metri, mingea trece pe langa poarta

minutul 23 GOL FC BIHOR!!!! Lovitura libera executata impecabil de Robert Iacob si portarul Radu Pop a fost invins

minutul 25 rosu Gaz Metan Ciprian Prodan este eliminat pentru injurii adresate arbitrului dupa ce in prealabil luase un galben pentru un fault dur

minutul 30 GOL FC BIHOR!!! Sut plasat de la 20 de metri Achim si portarul mediesean este invins din nou

Gazdele au efectuat primele doua modificari, Paina (26 Curtean) si Balau (33 Vilmos Stoica)

minutul 45 Final de repriza, scor 2-0 pentru FC Bihor

Rezultate la pauza in celelalte meciuri: Poli II Timisoara-Auxerre Lugoj 0-2, Dej-Caracal 1-0, Mioveni-Building 1-0, B. Mare-Targoviste 0-0, Lupeni-Alba Iulia 0-0, Corvinul-CFR Timisoara 0-0, ISCT-Valcea 0-0, “U” Cluj – Resita 0-0

minutul 46 Jocul s-a reluat, a inceput repriza a 2-a

minutul 53 Lukacs a scapat singur spre poarta dar a ratat incredibil

minutul 55 Curtean a sutat din unghi si Lipitor a respins in corner

minutul 57 Schimbare la gazde Candea este inlocuit cu Milesan

minutul 57 centrare Radu si Pocean a sutat putin pe langa poarta

Meciul se disputa intr-un ritm foarte aprig dar totusi ros-albastrii au avut pentru acest inceput de repriza a 2-a, trei ocazii clare de gol

minutul 60 Sut al lui Razvan Radu de la 14 metri in bara din dreapta portarului mediesean

minutul 78 sut puternic Stoica dar Lipitor respinge

minutul 90 FC Bihor conduce in continuare cu 2 la 0

minutul 94 Final de meci, ros-albastrii au castigat cu scorul de 2-0

Rezultate finale in celelalte meciuri: Poli II Timisoara-Auxerre Lugoj 1-4, Dej-Caracal 1-1, Mioveni-Building 1-0, B.Mare-Targoviste 1-0, Lupeni-Alba Iulia 1-0, Corvinul-CFR Timisoara 2-0, ISCT-Valcea 0-0, “U” Cluj – Resita 2-1