S-au afisat rezultatele repartizarii computerizate

De Crina Dobocan
Reactualizat la:
S-au afisat rezultatele repartizarii computerizate
11 elevi din Bihor au fost repartizaţi la admiterea în liceu cu media 10, ceea ce pozitioneaza Bihorul pe locul III in tara ca numar de elevi care au intrat cu nota maxima la liceu.

Ministerul Educaţiei a publicat, vineri, pe site-ul său, la adresa: http://admitere.edu.ro, rezultatele repartizării computerizate în învăţământul liceal de stat a absolvenţilor clasei a VIII-a, care nu împlinesc 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2012-2013.

Ulterior, listele cu absolvenţii repartizaţi şi cu locurile neocupate în unităţile de învăţământ liceal de stat din Bihor vor fi afişate şi în unităţile de învăţământ gimnazial până pe 15 iulie, respectiv în fiecare unitate de învăţământ liceal, până în 16 iulie.

Singurul site autorizat să publice în mod oficial rezultatele admiterii 2012 în licee este http://admitere.edu.ro.

Repartizarea s-a făcut în ordinea descrescătoare a mediilor de admitere (media aritmetică dintre media generală a anilor de gimnaziu şi media de la examenul de evaluare naţională) şi în funcţie de opţiunile din fişa de înscriere.

Pe locul III in tara

11 elevi din Bihor au fost repartizaţi la Admitere Liceu 2012 cu media 10, fapt care situează Bihorul pe locul III în ţară la numărul elevilor repartizaţi cu media maximă.

Cea mai mică medie cu care s-a intrat la liceele din Bihor a fost de 3, 64 a elevei Klanicza Rozalia Magdolna de la Şcoala cu clasele I-VIII Dernişoara. Aceasta a fost repartizată la Liceul Tehnologic nr. 1 din Popeşti, la specializarea industrie textilă şi pielărie.

Un singur elev, de la Şcoala cu clasele I-VIII din Bălnaca, a rămas pe dinafară, cel mai probabil din cauză că nu a completat suficiente opţiuni în fişa de înscriere.

Au intrat cu medii de 10

Banciu Ioana Patricia – Şcoala ,,Miron Pompiliu’’ Ştei – repartizată la Colegiul Naţional ,,Samuil Vulcan’’ Beiuş

Chişe Bogdan – Liceul Teologic Penticostal ,,Betel’’ – repartizat la acelaşi liceu

Cozac Cecilia Flavia Andrada – Şcoala ,,Constantin Şerban’’ Aleşd – repartizată la Colegiul ,,Alexandru Roman’’ Aleşd

Fainarea Diana – Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu’’ Oradea – reparizată la Colegiul Naţional ,,Emanuil Gojdu’’ Oradea

Gui Andreea Maria – Şcoala ,,Constantin Şerban’’ Aleşd – repartizată la Colegiul Naţional ,,Emanuil Gojdu’’ Oradea

Haragoş Alexandra Elena – Şcoala ,, Dacia ’’ Oradea – repartizată la Colegiul ,,Mihai Eminescu’’ Oradea

Morar Maximilian David – Liceul Teologic Baptist ,,Emanuel’’ – repartizat la acelaşi liceu

Paulaş Corina Maria – Şcoala Miron Pompiliu Şrei – repartizată la Colegiul ,,Avram Iancu’’ Ştei

Prada Alexa Florina – Şcoala ,, Dacia ’’ – repartizată la Colegiul ,,Emanuil Gojdu’’ Oradea

Sabău Daniela Rebeca – Şcoala din Tulca – repartizată la Colegiul ,,Dacia’’ Salonta

Spoială Andreea Cristina – Şcoala ,,Oltea Doamna’’ – repartizată la Colegiul ,,Emanuil Gojdu’’ Oradea .



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase