S-au calificat

Tempfli Imre
Fink Fenster Valea lui Mihai continuă în Cupa României după ce a reuşit să învingă Victoria Carei, în prelungiri, cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 65 prin Tempfli, care a reluat în plasă o centrare a lui Fele Szabolcs.

După şase minute, Careiul a restabilit egalitatea printr-un gol spectaculos reuşit de Fodor, şut în vinclu. După epuizarea celor 90 de minute au urmat reprizele de prelungiri, iar Schlachter a reuşit golul calificării cu un şut trimis din lovitură liberă de la 25 metri (‘113). Antrenorii Tabi Zsolt şi Csüri Sandor au utilizat următorul unsprezece: Orosz L. – Mastan, Maier, Ruszkai, Fabian, Mălan, Schlachter, Szallai L., Fele Sz., Szallai Z., Tempfli. Au mai jucat: Şimonca, Goia, Bodnar şi Papp.