Scandal la U Cluj – FC Bihor

12Comentarii
Echipa pregatita de Vig Zoltan are 6 victorii si 3 remize in ultimele noua partide. Bihorenii ocupa locul 3 cu 23 de puncte, 2 mai putin decat liderul Ramnicu Valcea.

Clujenii au acuzat pe tot parcursul meciului brigada de arbitraj ca ar favoriza echipa bihoreana.

Imediat după ultimul flierul lui Balas jucătorii clujeni au sărit pe arbitrii, care au fost scoşi cu greu de pe teren de către forţele de ordine. Arbitrii au părăsit stadionul Ion Moina la aproape două ore de la încheierea partidei. Nici jucatorii oradeni nu au scapat mai usor, ei fiind nevoiti sa astept peste jumatate de ora pentru a putea pleca deoarece aproximativ 400 de clujeni amenintau staff-ul bihorean.

FC Bihor a avut un meci dificil cu Universitatea Cluj, insa ros-albastrii au reusit sa plece neinvinsi de pe “Ion Moina“. Musca a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 12, insa Bad a reusit sa egaleze in minutul 24, stabilind astfel si scorul final, 1-1.

Clujenii au acuzat dur arbitrajul dupa ce in repriza a doua meciul a fost intrerupt aproximativ 10 minute, iar centralul a acordat doar 3 minute de prelungire.

Bihorenii vor intalni etapa viitoare, International Pitesti, la Oradea. Pitestenii sunt pe locul 12 in liga a doua.

Liberty invins cu 3-0

Liberty Salonta a reusit sa intrerupa seria meciurilor mai putin reusite invingand pe teren propriu pe FC Targoviste