Stăruinţa a trecut Frontiera

SACUENI - Sezonul de primăvară a început cum nu se poate mai bine pentru Stăruinţa, care a administrat cu sec 4-0 echipei Frontiera Oradea.

Cu experimentatul Viorel Abrudan pe bancă şi în teren cu mai mulţi jucători care la un moment dat erau consideraţi de perspectivă, precum Cura, Mih sau Paşcalău, Stăruinţa ameninţă locurile fruntaşe. Dacă în primele 45 de minute scorul a fost alb, gazdele au deschis scorul în al treilea minut al părţii secunde prin Ţica. În ultimul sfert de oră, Stăruinţa a mai punctat de trei ori, prin Mih ’75, Morna ’77 şi Coita ’89.

Au evoluat echipele:

Stăruinţa: Moiş – R. Anton, C. Ştefan, Ţica, Olah, Săraz (’74 Magda), Hora, Cura (’68 Lascu), Paşcalău – Morna (’81 Coita), Mih. Antrenor: Viorel Abrudan.

Frontiera: Giura – Gh. Lăzău, Peter, Zahari, Gherle – Ilisie, Ruge, Trifa, Jurcă – I. Domocoş, Pihuleac (’55 I. Indrieş). Antrenor: Sorin Pop.

Arbitri: Laurenţiu Danşa (Oradea) – Iulius Timar (Marghita), Stelian Dem (Sâmbăta).