Statistica etapei a 16-a din Liga 4

Statistica etapei a 16-a din Liga 4
Sâmbătă şi duminică s-au desfăşurat meciurile primei etape din returul Ligii a IV-a la fotbal.

A fost o etapă în care s-au desfăşurat cinci jocuri, după retragerea CSC FC Paleu şi neprogramarea AS Padişul Bihorul Gurani. Poate fi considerată etapa oaspeţilor, care s-au impus în trei din cele cinci meciuri disputate.

Unirea Valea lui Mihai – CSO Ştei 3-1 (3-0)
Au marcat: Beres 18, Hebriştean 27, Sandor 38 / C. Lazea 55
Unirea: Pereny – R. Crişan, B. Iova (47 Mîndrilă), Foriş, Lakatos, Iles (14 Hebriştean), Toth, Daroczi, J. Gabor (6 G. Gabor), Sandor, Beres (84 Bersenszki). Antrenor: Fele Alexandru
CSO Ştei: Fofiu – Dumbrăveanu, Gruie, A. Toma, R. Bogdan, Gavriş, M. Matei (69 C. Galea), Tuduce (46 C. Lazea), R. Pirtea, Stoian (90+2 Ştefan), Petriş (69 Berce). Antrenor: Sandu Balaj
Cartonaşe galbene: Daroczi 71, Lakatos 76 şi 90+2, Sandor 83 / Gavriş 3, Stoian 37, Dumbrăvean 67, A. Toma 78
Cartonaşe roşii: Pereny 5, Lakatos 90+2 / –
Arbitri: Florin Marcu – Florin Toia, Marius Andor
Observator AJF: Gheorghe Rusu
La juniori: 4-3 (2-2)

FC Universitatea Oradea – Unirea Livada 3-1 (1-1)
Au marcat: Al. Ilieş 22, Bulz 79, Suwan 90+2 / M. Popa 44
Universitatea: Danciu – D. Jurcă (81 A. Luca), Tegzeş, R. Matei (61 Suwan), Bulz, Boneta, C. Giura, Fl. Neaga, M. Pop (90 Urbanovski), Al. Ilieş, Agiurgioaei (75 Fl. David). Antrenor: Lucian Stance
Unirea: Verdeş – M. Popa, Cl. Crişan, Laslău, A. Mureşan, Moisi, Borzescu, Lele, Rada, Dobondi, Copos (81 Berindei). Antrenor: Mădălin Popa
Cartonaşe galbene: Boneta 36, Fl. Neaga 83, Urbanovski 90+1 / Rada 51, Berindei 89
Arbitri: Cosmin Cormoş – Iulius Timar, Cristian Gozman
Observator AJF: Ştefan Gallovits
La juniori: 13-0 (5-0).

CS Mădăras – CS II Oşorhei 1-3 (0-2)
Au marcat: Ad. Petricău 65 / S. Rus 4, I. Groza 23, S. Grozav 67
CS Mădăras: Tătăran – Ad. Petricău (71 Mughiuruş), R. Sala (74 I. Chişe), V. Tudor, Gh. David, Faur (75 Fl. Buzgău), C. Şipoş, R. Abrudan, Puşcaş, C. Chişe, Al. Lezeu. Antrenor: Kadar Lorand
CS II Oşorhei: Nicoară – S. Matei, M. Gal, Şorca, Filimon, Ciorba (73 M. Junc), S. Rus, Habakuk, S. Praja (90 Gyori), S. Grozav (85 G. Antal), I. Groza (75 A. Filip). Antrenor: Petru Gabor
Cartonaşe galbene: R. Sala 63, Gh. David 79, C. Şipoş 87 / S. Matei 27, Şorca 37, A. Filip 89
Arbitri: Adrian Pop – Sergiu Mitra, Ovidiu Timar.
Observatori AJF: Viorel Vancea
La juniori: 0-1

Crişul Aleşd – Viitorul Borş 0-6 (0-2)
Au marcat: Em. Zadori 12, 90+1, T. Popa 13, 76, B. Milian 56, 65
Crişul: S. Ţîrtea – Cocoş (58 Edves), D. Mureşan, Dejeu, Cătană, Cl. Balogh, Ţap, Fogarasi, I. Balogh, Bot. Sg. Pop. Antrenor: Mircea Madar
Viitorul: C. Pop – Baciău, Balajti, Tranculov, Al. Hava, E. Zadori, T. Popa, Ozovehe (9 B. Milian, 70 Rozsa), Waritz (79 Marinău), Kulcsar (82 Moţ), D. Raţ. Antrenor: Marton Zsolt
Cartonaşe galbene: D. Mureşan 67, V. Ţap 74 / Waritz 44, Tranculov 74, Al. Hava 82, Balajti 85
Arbitri: Andrei Pirtea – Ionuţ Cheregi, Bogdan Bărar
Observator AJF: Florin Marian
La juniori: 3-1

CSC Sînmartin – CS Bihorul Beiuş 1-2
Au marcat: G. Ciobriş 82 autogol / M. Trip 30, 59
CSC Sînmartin: I. Avram – D. Iuhas, B. Buştea, D. Negrea, Bala (59 Florescu), Ov. Morna, A. Pintea, Cr. Jurcuţ, P. Pereţ, P. Ardelean, L. Pereţ (60 M. Marian). Antrenor: Daniel Lupaşcu
Bihorul Beiuş: Odobasianu – Cr. Copil, D. Stan, N. Mihoc, G. Ciobriş, Fl. Popa (62 C. Mândru), V. Silaghi, M. Trip, D. Toma, Mihuţa, V. Foghiş. Antrenor: Rudy Kovacs
Cartonaşe galbene: Ovidiu Morna 34, Bala Emil 42, Pintea Alex 57, Iuhas Daniel 86, Ardelean Petru 90+1 / Foghiş Vlad 16, Mihoc Nicolae 16, Popa Florin 68, Silaghi Vlad 77, Trip Mădălin 90+3
Arbitri: George Bronţ – Ciprian Fechetea, Norbert Orban.
Observator AJF: Ioan Pirtea
La juniori: 2-3

Olimpia Salonta – CSC FC Paleu 3-0 (la masa verde)
Crişul Sântandrei – Padişul Gurani 3-0 (echipa oaspete nu a fost programată)
CS Diosig Bihardioszeg a stat.

CLASAMENT
1. FC Universitatea Oradea 15 13 0 2 54 – 15 39
————————————————————————————————————————
2. CS Bihorul Beiuş 15 11 4 0 42 – 11 37
3. Crişul Sântandrei 15 11 2 2 57 – 17 35
4. CS Diosig Bihardioszeg 14 11 2 1 47 – 16 35
5. Valea lui Mihai 15 9 1 5 31 – 15 28
6. CS Mădăras 15 7 1 7 36 – 40 22
7. Viitorul Borş 15 6 2 7 39 – 37 20
8. CSO Ştei 15 4 8 3 28 – 26 20
9. Unirea Livada 15 5 3 7 36 – 45 18
10. CS II Oşorhei 15 4 4 7 23 – 42 16
11. Crişul Aleşd 15 4 1 10 28 – 34 13
12. Olimpia Salonta 15 3 2 10 21 – 36 11
13. CSC FC Paleu 15 2 4 9 15 – 24 10
14. CSC Sînmartin 15 2 4 9 15 – 39 10
———————————————————————————-
15. Padişul Bihorul 15 0 2 13 12 – 87 -1

Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte, pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.
Locadin Ţeţchea a fost exclusă din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.
CSC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile cu 0-3.

Etapa viitoare (18-19 martie): CS Diosig – FC Universitatea Oradea, Unirea Livada – Unirea Valea lui Mihai, CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta, CS Oşorhei II – CSC Sînmartin, CS Bihorul Beiuş – Crişul Aleşd, Viitorul Borş – Crişul Sântandrei, CSC FC Paleu – CS Mădăras 0-3 (la masa verde). AS Padişul Bihorul Gurani va sta.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !