Statistica etapei a 17-a din Liga a IV-a

De Teodor Biriş
Statistica etapei a 17-a din Liga a IV-a
Surpriza etapei a realizat-o Crişul Aleşd, care după un 0-6 pe teren propriu s-a metamorfozat şi a reuşit o remiză albă pe terenul echipei CS Bihorul Beiuş.

Derby-ul rundei a fost câştigat de CS Diosig, echipă la care a revenit cu două goluri Ramses Gado, după o accidentare suferită în septembrie 2016.

ETAPA 17
CS Bihorul Beiuş – Crişul Aleşd 0-0
Bihorul: Odobasianu – D. Stan, G. Ciobriş, N. Mihoc, V. Silaghi, M. Trip, D. Toma, Mihuţa, Foghiş, G. Popa (73 R. Ţirban), Cr. Copil (46 C. Mândru). Antrenor: Rudolf Kovacs.
Crişul: S. Ţîrtea – Ad. Chiş, Cătană, Dejeu, Balogh I. (90 Şopalcă), Ţap, Fogarasi, Edves, Sg. Pop, Lascău, Dascălu (75 Ad. Horvath). Antrenor: Mircea Madar
Cartonaşe galbene: Mihoc 72, V. Silaghi 90+1 / Cătană 38, Balogh I. 69, Lascău 70
Arbitri: Cristian Nagy – Bogdan Guler, Sergiu Varga
Observator AJF: Petru Boroş
La juniori: 15-0

CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta 1-0 (1-0)
A marcat: Gurguţa 26 autogol
CSO Ştei: Fofiu – D. Gavriş, M. Matei, R. Pirtea, R. Bogdan, Tuduce (46 C. Lazea), A. Toma (33 Berce), Gruie, Dumbrăveanu, Stoian, Petriş (77 Ad. Galea). Antrenor: Sandu Balaj
Olimpia: Gurguţa – Toseschi, Fl. Petru, C. Chişe, R. Ţirban, Cr. Ţîrlea, Petran, G. Ghilea, Perţ (46 Chiricheu), Ov. Silaghi, P. Petrescu (64 Sg. Ciocan). Antrenor: Valer Durdeu
Cartonaşe galbene: R. Bogdan 25, A. Stoian 62, 68 / C. Chişe 16, Fl. Petru 23, 29, Perţ 25, G. Ghilea 53
Cartonaşe roşii: Stoian 68 / Fl. Petru 29
Arbitri: Adrian Pop – Lucian Ştiube, George Bronţ
Observator AJF: Ioan Pirtea
La juniori: 3-5

Viitorul Borş – CSC Crişul Sântandrei 1-3 (1-0)
Au marcat: D. Raţ 58 / Cl. Copil 16, S. Ban 60, S. Ianc 78
Viitorul: Cr. Pop – B. Milian (89 Rozsa), Ienciu, Hava, Baciău, D. Raţ, Kulcsar, Waritz (79 Karacsanyi), T. Popa (84 Balajti), Zadori Em., Tocuţ (69 Tranculov). Antrenor: Marton Zsolt
Crişul: T. Deac – Fitero, P. Deac, Hering, Ungur (82 L. Dărăban), Gavrilaş (66 S. Ianc), Novak, Cl. Copil, S. Ban (79 Ad. Olariu), Bundea, R. Giura (84 Cr. Dărăban). Antrenor: Ciprian Dianu
Cartonaşe galbene: Zadori Em. 59 / R. Giura 42, Hering 43, Novak 74
Arbitri: George Blaj – Narcis Lascău, Ciprian Fechetea.
Observator AJF: Marcel Pirtea
La juniori: 0-2

CS II Oşorhei – CSC Sînmartin 2-2 (2-1)
Au marcat: S. Grozav 2, Şorca 29 / D. Negrea 24, P. Pereţ 46
CS II Oşorhei: Sg. Nicoară – S. Matei (82 Gyori), M. Gal, Şorca, Filimon, Ciorba (68 M. Junc), S. Rus, Habakuk, Praja (82 Turbatu), S. Grozav, I. Groza (68 Chişvasi). Antrenor: Petru Gabor
CSC Sînmartin: I. Avram – D. Iuhas (46 B. Buştea), G. Mangra (46 D. Florescu), D. Negrea (68 Lascu), Ov. Morna, A. Pintea, Cr. Jurcuţ, P. Pereţ, P. Ardelean, L. Pereţ, M. Marian (73 Drinc). Antrenor: Daniel Lupaşcu
Cartonaşe galbene: S. Matei 58, Turbatu 88 / Pintea 51, Florescu 59
Arbitri: Florin Marcu – Iulius Timar, Raul Moisin.
Observator AJF: Gheorghe Rusu
La juniori: 3-0

CS Diosig Bihardioszeg – FC Universitatea 4-1 (2-1)
Au marcat: Gado 35 şi 88, E. Popa 39, Fl. Lazăr 45 / Suwan 34
CS Diosig: Gheţe – G. Costea (61 Szucs), Karacsony, Fl. Lazăr, M. Arsene, S. Zadori (88 L. Jurca), Sfârlea, Ember, Cr. Jurca (80 Şereş), E. Popa (76 Balogh D), Gado. Antrenor: Zoltan Vig
Universitatea: Danciu – Bulz, Tegzeş, R. Matei, D. Jurcă, M. Pop (78 Urbanovski), Boneta, C. Giura, Fl. Neaga, Fl. David (46 Agiurgioaei), Suwan (76 Al. Ilieş). Antrenor: Lucian Stance
Cartonaşe galbene: Balogh D. 84, Sfârlea 90+2 / R. Matei 52, Fl. Neaga 55, Urbanowski 84 şi 90+2
Cartonaşe roşii: – / Urbanowski 90+2 pentru cumul
Arbitri: Cosmin Cormoş – Ovidiu Timar, Marius Cheregi
Observator AJF: Sebastian Moisin
La juniori: 3-1

Unirea Livada – Unirea Valea lui Mihai 1-0 (0-0)
A marcat: D. Lele 80
Livada: C. Verdeş – Vaida, Floruţ (46 G. Rada), V. Ienciu, D. Lele, Dobondi, Moisi, Borzescu, A. Mureşan, B. Laslău, M. Popa. Antrenor: Mădălin Popa
Valea lui Mihai: G. Gabor – R. Crişan, Foriş, B. Iova, Hosu, Mîndrilă, Toth, Daroczi, Sandor (80 Hebriştean), J. Gabor, Beres. Antrenor: Alexandru Fele
Cartonaşe galbene: Moisi 51, Vaida 67, Ienciu 73, D. Lele 89 / J. Gabor 24, 57, Mîndrilă 27, Daroczi 69
Cartonaşe roşii: – / J. Gabor 57
Arbitri: Mihai Buescu – Radu Bandula, Norbert Orban
Observator AJF: Mircea Bărcan
La juniori: 2-4

CSC FC Paleu – CS Mădăras 0-3 (la masa verde)

CLASAMENT
1. FC Universitatea Oradea 16 13 0 3 55 – 19 39
————————————————————————————————————————-
2. Crişul Sântandrei 16 12 2 2 60 – 18 38
3. CS Diosig Bihardioszeg 15 12 2 1 51 – 17 38
4. CS Bihorul Beiuş 16 11 5 0 42 – 11 38
5. Valea lui Mihai 16 9 1 6 31 – 16 28
6. CS Mădăras 16 8 1 7 39 – 40 25
7. CSO Ştei 16 5 8 3 29 – 26 23
8. Unirea Livada 16 6 3 7 37 – 45 21
9. Viitorul Borş 16 6 2 8 40 – 40 20
10. CS II Oşorhei 16 4 5 7 25 – 44 17
11. Crişul Aleşd 16 4 2 10 28 – 34 14
12. Olimpia Salonta 16 3 2 11 21 – 39 11
13. CSC Sînmartin 16 2 5 9 17 – 41 11
14. CSC FC Paleu 16 2 4 10 15 – 27 10
———————————————————————————-
15. Padişul Bihorul 15 0 2 13 12 – 87 -1

Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte, pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.
Locadin Ţeţchea a fost exclusă din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.
CSC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile cu 0-3.

Etapa viitoare (24-25 martie): Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg, CSM Olimpia Salonta – Unirea Livada, CS Mădăras – CSO Ştei, Crişul Aleşd – CS II Oşorhei, Crişul Sântandrei – CS Bihorul Beiuş.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase