Steaua – GKS Belchatow 2-2

In primul meci amical din cadrul stagiului de pregatire de la Mierlo, Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, scor 2-2, cu vicecampioana Poloniei, GKS Belchatow.

Vicecampioana Poloniei a deschis scorul in minutul 31 prin Costly. Trei minute mai tarziu, acelasi atacant a marit diferenta la 2-0 pentru formatia poloneza.

Steaua a reusit sa revina prin golurile lui Dica. Atacantul roman a micsorat diferenta in minutul 40, dupa o pasa primita de la Badoi, si a stabilit rezultatul final al partidei, in minutul 67, printr-un sut la vinclu, de la 25 de metri.

Partida cu Belchatow a fost primul meci programat in cadrul cantonamentului de la Mierlo (Olanda).

Gheorghe Hagi a inceput meciul cu: Cernea – P. Marin, Goian, Radoi, Emeghara – Badoi, Ov. Petre, Ochirosii, Bostina – Dica, Neaga

Echipa din Ghencea va disputa urmatorul meci pe 14 iulie cu Litex Lovech, iar apoi va mai juca in compania celor de la AEK Atena (16 iulie) si Willem II (18 iulie).