Steaua, victorie cu Carrarezzo

Campioana Romaniei a disputat joi primul joc amical dupa pauza de iarna. Steaua a invins cu 2-0 locul sase din Serie C2, echipa Carrarezzo.

Olaroiu a inceput cu Cernea – Ogararu, D. Goian, E. Baciu, P. Marin – Oprita, Radoi, Cristocea, Bostina – A. Cristea, V. Iacob. Goian a deschis scorul in minutul 9, cu o lovitura de cap din careul mic.

Foarte slabi in prima parte, cand s-au lasat dominati de niste amatori, romanii si-au mai revenit in partea a doua, in formula Cernea – D. Balan, E. Baciu, Ghionea, Nesu – Nicolita, Paraschiv, N. Dica, Enescu – Litu, Simion. Insa, Dica a punctat pentru 2-0 abia in min. 80, din penalty!

Adversara ‘militarilor’ a fost Carrarese, locul sase in Serie C2, grupa B, formatie retrogradata din C1 chiar in vara anului trecut. Partida s-a disputat la Carrara, pe ‘Stadionul de marmura’, la 60 de kilometri de Montecatini, pe drumul dintre Florenta si Pisa.

Jucatorii stelisti s-au plimbat ieri prin Montecatini. In fiecare joi, strada principala a oraselului devine bazar plin ochi cu tot felul de lucruri, de la haine la suveniruri. ‘Ros-albastrii’ au fost in targ, insa nu au cumparat nimic.