Stelea nu a ajutat

Bogdan Stelea a debutat cu stangul, miercuri, in Cupa Romaniei. Otelul Galati s-a adunat de pe jos in urma acelui 0-7 cu Rapidul si s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei, eliminand gruparea lui Dan Petrescu.

Adunat de pe drumuri de catre prietenul sau, Dan Petrescu, Bogdan Stelea a bifat miercuri, in Cupa Romaniei, primul esec in tricoul Unirii Urziceni, 1-2, in fata Otelului. Desi

Otelul s-a calificat in ‘sferturi’, antrenorul Petre Grigoras si-a desfiintat elevii: ‘N-avem jucatori capabili sa castige Cupa’.

Orepriza alba din toate punctele de vedere si o a doua parte cu trei goluri au consemnat calificarea Otelului Galati in “sferturile” Cupei si, o data cu asta, spalarea rusinii dupa acel 0-7 cu Rapid.

Jula a deschis scorul in minutul 74 pentru echipa lui Petre Grigoras, iar Cornel Dobre a egalat situatia la unu cu un sut perfect din marginea careului (min 70). Peste patru minute, Gabriel Paraschiv si-a facut cadou de ziua lui un gol si o calificare printr-un sut de la 13 metri.

La ialomiteni a debutat portarul Bogdan Stelea. Antrenorul Dan Petrescu a privit sfarsitul partidei stand in tribune, el fiind eliminat si trimis in vestiar de arbitrul partidei, Ionica Serea, pe care l-a acuzat ca a stricat meciul.

Unirea Urziceni – Otelul 1-2

Unirea: Stelea – C. Dobre, E. Nicu, Jovanovici, Negoita – Constantin, Balauru, Pojer (72 Pelecaci), Murgan (31 Munteanu) – Costescu, Leandro (56 S. Stancu). Antrenor: Dan Petrescu

Otelul: Vatca – S. Costin, Baciu, Fl. Lazar – Gado, V. Tanase (75 I. Badescu), C. Marginean (87 Craciun), G. Paraschiv, Semeghin - D. Stan (66 Baltoi), E. Jula. Antrenor: Petre Grigoras