Steliştii orădeni, semi-dezamăgiţi

3Comentarii
ORADEA – Suporterii stelişti orădeni s-au adunat îndeosebi la terase pentru a se bucura de atmosferă la meciul de miercuri seară, din primul meci al dublei manşe cu campioana Bielorusiei, Bate Borisov. „Uau, uite ce stadion au! Nici nu pot juca în Liga Campionilor acolo, ar trebui să meargă pe stadionul Dinamo Kiev.

E de neconceput ca Steaua să se împiedice de o astfel de echipă”, spunea orădeanul Cristian P., venit cu prietenii pe terasă la „Transi”. Golul egalizator a lui Goian şi reuşita lui Dică pentru scorul de 2-1 pentru Steaua au fost salutate cu urale de tinerii suporteri roş-albaştri. Bucuria le-a fost însă umbrită de golul egalizator picat în ultimul minut de prelungiri. „Speram într-un joc mult mai bun în prima repriză şi să scăpăm de emoţii pentru retur. Oricum, nu cred că Steaua ar putea scăpa o calificare. Chiar ar fi ciudat să auzi de meciuri Chelsea – Bate Borisov sau Barcelona – Bate Borisov în grupele Ligii. Sper ca la retur să ajung la Bucureşti, fiindcă vor avea nevoie şi de sprijinul suporterilor”, a opinat, după fluierul final, şi Cristian D.