Sterilitatea FC Bihor se prelungeşte

TARGOVISTE – FC Bihor s-a întors fără nici un punc şi din deplasarea de la FC Târgovişte, unde a pierdut cu 0-1 (0-1). În ultimele cinci etape, jucătorii de la FC Bihor nu au mai cunoscut bucuria unui gol marcat.

450 de minute de sterilitate este totuşi prea mult pentru o echipă de mijlocul clasamentului, care a ajuns să aibă unul dintre cele mai slabe atacuri din cele două serii ale Ligii a II-a. După un meci slab făcut de ambele formaţii, chinuitor pentru spectatorii prezenţi, scorul final s-a conturat în prima repriză, când gazdele au punctat dintr-o fază fixă: lovitură liberă din lateral şi C. Anton a deviat mingea în plasă cu capul (36). La 0-1, orădenii au încercat mai mult, în special în partea a doua însă fără rezultat pe tabela de marcaj. Pentru FC Bihor au evoluat: Fildan – Ţârcă, Ambruş, D. Muscă, Lorincz (’65 Floruţ) – Opriceană, Pocian (’68 Săndulescu), A. Achim – Ayza, Lukacs (’75 R. Ardelean), Andor. Antrenor: Gheorghe Silaghi.

Miercuri, de la ora 18, în ultimul meci pe teren propriu din acest sezon, FC Bihor întâlneşte FC Caracal, ocazie cu care să sperăm că vor regăsi drumul spre gol şi spre o nouă victorie.