25. ianuarie 2008 16:18; Reactualizat la: 25.01.2008 16:18


Sală inaugurată la Sântandrei

Sală inaugurată la Sântandrei
ORADEA - Ieri, Sântandreiul şi-a inaugurat noua sală de sport, finanţată de către Compania Naţională de Investiţii. La eveniment şi-au făcut apariţia o serie întreagă de oficialităţi din zona PD-L, lucru explicabil de vreme ce primarul de Sântandrei, Ioan Mărcuş, e membru PD-L. Video  Sala de sport 25.1.2008

Au ţinut să fie prezenţi senatorul Vasile Blaga, europarlamentarul Petru Filip, vicepreşedinţii Consiliului Judeţean, Ştefan Seremi şi Gavrilă Ghilea, primarul interimar de Oradea, Mihai Groza, deputatul Ionela Pop-Bruchental, consilierii locali Mircea Matei şi Nicuşor Lepădatu ş.a.m.d.

Primarul Ioan Mărcuş a făcut oficiile de gazdă, rostind un cuvânt în deschidere, după care în scenă au intrat tinerele majorete. Soborul de preoţi a oficiat slujba de sfinţire a sălii. Blaga şi Seremi au spus apoi câteva cuvinte de la microfon, după care două momente de divertisment – domnişoarele-pirat şi fetite „James Bond” – au acaparat podeaua sălii de sport a Sântandreiului.

Momentul festiv s-a încheiat cu ciocnirea unor cupe de şampanie, puse la dispoziţie invitaţilor de către oficialităţi.

Dimensiuni olimpice

„Terenul are dimensiuni olimpice: 45×65 m. Sala e dotată cu tot ce e necesar: opt vestiare, duşuri, cabinet medical, birou”, ne-a declarat primarul Mărcuş.

Sala a costat aproape un milion euro, executantul Construcţii Bihor finalizând lucrările în unsprezece luni. Încălzirea sălii se face pe gaz, obiectivul beneficiind şi de ventilaţie.

În fine, suprafaţa de joc e formată dintr-un cauciuc turnat în trei straturi.

Calin Corpas



Recomanda articolul

Parerea ta
Care este parerea ta?
Filtreaza comentariile  | 
Filtru comentarii Inchide optiunile  X



Ultimele stiri din categoria BIHON Ştirile judeţului Bihor
Locuri de munca vacante in Bihor
80 de locuri de muncă sunt disponibile în prezent la AJOFM Bihor. Marea majoritate, şi anume 65 sunt la Agenţia [...] mai multe »
Patron oradean neglijent, fentat de un tepar galatean
Chiar şi în plină criză financiară, unii patroni orădeni dau marfă rn-gros, pe simple file CEC, fără să dea [...] mai multe »
Concert de muzica baroca
Episcopia Romano-Catolică din Oradea organizează sâmbătă, 4 februarie, de la ora 18:00, un concert de muzică [...] mai multe »
Gala Sanatatea ta, editia a II-a
200 de invitaţi din viaţa medicală şi cea politică sunt aşteptaţi să participe la evenimentul care va avea loc [...] mai multe »
Alt accident pe bulevardul Lacul Rosu din Oradea
Pe strada Lacul Roşu din Oradea se întâmplă multe tamponări şi accidente întrucât unii şoferi se lasă [...] mai multe »
26 de utilaje de deszapezire in asteptare
În condţiliile temperaturii scăzute şi a ninsorii care a pornit de dimineaţă, comandamentul de iarnă din [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

feedback

Logare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou