Stoica ramane invincibil cu Craiova

Dupa un meci modest, Craiova a reusit sa castige cu 2-1 meciul disputat la Petrosani si isi mentine invincibilitatea cu Stefan Stoica la carma echipei.

Prima repriza a partidei poate concura cu succes la titlul de cea mai urata a acestui campionat, fazele de poarta lipsind cu desavarsire.

Partea a doua a partidei a gasit o echipa a Craiovei mult mai motivata dupa iesirea de la cabine si Velcovici a deschis scorul in minutul 55 dupa un sut plasat de la 18 metri (0-1).

Jiul incearca sa restabileasca egalitatea, dar cei care inscriu sunt tot craiovenii, Parvu invingadu-l pe Multescu din interiorul careului cu o bolta superba (2-0).

Petrosenenii  realizeaza ca Liga 2 e din ce in ce mai aproape si reusesc sa reduca din diferenta prin Drida, care reia superb cu capul o centrare a lui Voicu,(1-2). Dar doar atat.

Pana la finalul partidei craiovenii au reusit sa tina de scor si sa isi pastreze invincibilitatea in cele 6 meciuri (5 victorii si un egal) de cand Stefan Stoica este antrenorul echipei.

La finalul meciului, Marin Tudorache a declarat ca ‘echipa mea se gandeste din ce in ce mai mult ca nu poate scapa de retrogradare. Nu avem puterea sa parasim ultimele locuri din campionat’.