Tengo Salonta s-a distanţat

ORADEA - Etapa a V-a a Capionatului Naţional de Fotbal-Tenis, desfăşurată în sala de sport a CT „Traian Vuia”, a demonstrat forma bună în care se află sportivi de la Tengo Salonta.

În formula, Georgel Bobiş, Hanyecz Imre, Paljanos Zoltan şi Vasile Sorean, echipa bihoreană şi-a adjudecat cele trei finale, mărindu-şi la şase puncte avansul avut în clasament faţă de campioana en-titre Petrom Ploieşti: simplu, Tengo (Georgel Bobiş) – CSU Ploieşti (Adi Şeler), scor 2-0, la dublu, Tengo – Petrom, scor 2-1 şi la triplu, Tengo – Petrom, scor 2-0. Frontiera Oradea a reuşit cel mai bun rezultat în proba de triplu, în care s-a clasat pe locul cinci.

La juniori, Tengo Salonta 1 ((Acs Krisztian, Dorian Olteanu, Vasile Sorean jr.) a câştigat cele trei finale la simplu şi dublu cu Petrom, iar la triplu cu Viitorul Alexandria. Tengo 2 a ocupat locul patru la dublu şi triplu, iar Crişul s-a clasat pe locul patru la simplu. În perioada 6-8 iulie, la Mamaia, va avea loc ediţia din acest an a Cupei României.

Următoarea etapă de campionat este programată la Salonta, la mijlocul lunii august.